Chiny wzywają Japonię do zaprzestania wylewu radioaktywnej wody

Opublikowano: 20.01.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1728

ChRL wzywa Japonię do uwzględnienia obaw społeczności międzynarodowej i powstrzymania się od zrzucania do oceanu wody z uszkodzonej japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi. Stwierdził to na briefingu w czwartek 19 stycznia rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin.

„Chiny wzywają stronę japońską do poszanowania uzasadnionych obaw miejscowej ludności i społeczności międzynarodowej, właściwego wypełnienia obowiązku pozbycia się radioaktywnej wody w sposób naukowy, otwarty i bezpieczny oraz zaprzestania nieodpowiedzialnych działań polegających na zrzucaniu skażonej radioaktywnie wody do oceanu” — powiedział Wenbin.

Urzędnik chińskiego MSZ zauważył, że według ekspertów z Instytutu Oceanologii im. Shirshova Rosyjskiej Akademii Nauk, skażona radioaktywnie woda nie została zrzucona do oceanu w sposób naukowy, otwarty i bezpieczny. Woda, którą Japonia zamierza zrzucić do oceanu, zawiera duże ilości substancji radioaktywnych, których nie da się skutecznie i całkowicie przefiltrować za pomocą istniejących technologii.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.