Chiny wypowiedziały wojnę striptizowi na pogrzebach

Opublikowano: 26.02.2018 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 767

Chiny ogłosiły najnowszą kampanię przeciwko zjawisku, które wciąż żyje zwłaszcza na wsiach – tzw. „striptizowi pogrzebowemu”.

Rząd Chin poprosił mieszkańców obszarów wiejskich, aby przestali zatrudniać striptizerki do występów na pogrzebach – informuje “The Times”.

W prowincjach Henan, Anhui, Jiangsu i Hebei zaczęły działać specjalne infolinie, aby mieszkańcy mogli zgłaszać przypadki zapraszania dziewczyn na takie uroczystości. Za donosy przysługuje wynagrodzenie.

Chińczycy zatrudniają striptizerki, ponieważ chcą przyciągnąć i zgromadzić jak najwięcej gości: uważa się, że liczba gości bezpośrednio wpływa na samopoczucie zmarłego w zaświatach, pomaga uhonorować zmarłych i przynosi im szczęście.

Władze są przekonane, że takie „imprezy” demoralizują Chińczyków. Urzędników martwi zwłaszcza to, że występy roznegliżowanych tancerek oglądają też dzieci.

W 2015 roku chiński rząd ogłosił zakaz wykonywania striptizu na pogrzebach. Wówczas organizatorowi takiego występu groził areszt na 15 dni, a także grzywna w wysokości 70 tysięcy juanów (około 11,3 tys. dolarów).

Popularność takiej tradycji zaczęła rosnąć już w 1990 roku. Oprócz striptizerek na pogrzeb często zaprasza się też wokalistów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.