Chiny wspierają „strategiczną autonomię UE”

Opublikowano: 22.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1368

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi powiedział w piątek, że Chiny popierają „strategiczną autonomię” Unii Europejskiej jako jednego bieguna świata zgodnie z podstawowymi interesami bloku.

Podczas rozmowy telefonicznej z francuskim ministrem spraw zagranicznych Jean-Yvesem Le Drianem Wang powiedział, że Chiny dostrzegły, iż Francja wzywa ostatnio UE do zachowania strategicznej autonomii.

Chiński minister spraw zagranicznych powiedział, że jego kraj konsekwentnie wspiera autonomię bloku jako jednego z biegunów świata, ponieważ Chiny są orędownikiem wielobiegunowego świata.

Zwrócił uwagę, że Chiny i UE mają różne systemy społeczne, wywodzące się z ich unikatowych kultur i tradycji historycznych. Stwierdził, że Francja, jako pierwszy duży kraj zachodni, który nawiązał stosunki dyplomatyczne z Chinami, lepiej rozumie rozwój Chin.

Podkreślił, że stosunki Chiny-Francja są w stanie pokonać przeszkody i dalej się rozwijać dzięki wzajemnemu szacunkowi obu krajów. „Obie strony muszą kontynuować tę tradycję i rozwiewać uzasadnione obawy drugiej strony” – dodał Wang.

Francuski minister spraw zagranicznych z uznaniem odniósł się do wspólnych wysiłków obu krajów przeciwko COVID-19, dodając, że Chiny i Francja muszą pogłębić współpracę w różnych obszarach.

Bez względu na to, jak zmieni się sytuacja międzynarodowa, stanowisko UE dotyczące „strategicznej autonomii” nie powinno się zmieniać, powiedział Le Drian. (CGTN)

Źródło oryginalne: „People’s Dail”
Źródło polskie: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. Collega 22.11.2020 23:55

  No pewnie!
  Przecież tego Covida wymyślili, żeby wszędzie wprowadzić ich “system społecznego zaufania”, czyli totalny zamordyzm jakiego do tej pory nigdy nie było.
  Poczytajcie książkę Chiny 5.0.
  Ja słucham audiobooka.
  Reality triller, że tak nazwę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.