Chiny walczą z technologicznymi gigantami

Opublikowano: 15.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1137

Dominację monopolu gigantów technologicznych odczuwa również Chińska Republika Ludowa. Z tego powodu chińskie władze przyjęły nowe przepisy antymonopolowe, mające na celu zwłaszcza danie wytchnienia mniejszym firmom. Zakazany będzie więc szereg działań, związanych głównie ze zmuszaniem klientów do korzystania z określonych technologii i aplikacji.

Nowe regulacje antymonopolowe uderzają w szereg gigantów znanych doskonale również poza granicami Państwa Środka. Chodzi więc zwłaszcza o monopolistyczną pozycję stron z branży e-commerce, a więc głównie Taobao i Tmall Alibaba Group oraz JD.com. Prawem zostaną objęte również aplikacje służące do usług płatniczych, a więc Alipay firmy Ant Group i WeChat Pay firmy Tencent Holding.

Chiński rząd zakazuje gigantom technologicznym szeregu różnorodnych praktyk. Większość z nich dotyczy zmuszania klientów i mniejszych firm do korzystania z określonych usług i aplikacji. Dodatkowo od lat na rynku istnieje praktyka, która zmusza odbiorców do wyboru jedynie pomiędzy produktami największych koncernów. Od teraz zabronione są także wszystkie działania prowadzące do ustalania cen, ograniczania technologii i manipulowania rynkiem.

Państwowa Administracja Regulacji Rynku (SAMR) twierdzi, że wprowadziła opisane wyżej zmiany, bo w internecie coraz częściej dochodzi do wprowadzania praktyk monopolistycznych. Na dodatek są one zazwyczaj ukryte, ponieważ firmy wykorzystują dane, algorytmy i zasady swoich platform, aby utrudnić identyfikację zmów na rynku.

Na podstawie: Android.com.pl, Reuters.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o