Chiny przejmują najważniejszy port w Kenii

Opublikowano: 05.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1963

Przynoszący ogromne dochody port w Mombasie może już wkrótce stać się własnością chińskich przedsiębiorstw, jeśli państwo nie będzie w stanie oddać ogromnych pożyczek jakie zaciągnęło w ostatnich latach.

Kilka lat temu władze Kenii i wzięły pożyczki na inwestycje mające na celu rozbudowę i modernizację tamtejszej linii kolejowej oraz portu w Nairobi.

O sprawie poinformowano jeszcze w listopadzie, kiedy opublikowano wyniki audytu wskazującego, że Kenya Railway Corportation, główny inwestor w programie budowy kolei nie jest w stanie pokryć kolejnych rat zadłużenia i istnieje ryzyko, że żyrujące kredyty państwo będzie zmuszone na ustępstwa. Na ich podstawie China Exim Bank będzie mógł na poczet poniesionych strat czerpać zyski z administracji portu w Mombasie.

Przejęcie kontroli będzie automatycznie oznaczało zmiany w zarządzie a także konfiskatę części mienia.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: AfricanStand.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Ciekawe na co poszły pożyczki bo na rozbudowę kolei , raczej niemożliwe . Niekiedy pożyczkodawcy muszą trzymać nadzór nad wydawaniem pieniędzy, tzw. rozliczać pożyczko- biorców na bieżąco ,czy ich pożyczone pieniądze są wydawana zgodnie z przeznaczeniem , realizacja planu rozbudowy kolei , czy rozdawnictwo i bezcelowe trwonienie. Zimna kalkulacja banków China Exim Bank , wymuszenie upadłościowe , to przejęcie na własność inwestycji. “Na ich podstawie China Exim Bank będzie mógł na poczet poniesionych strat czerpać zyski z administracji portu w Mombasie.” W Polsce tak samo się działo na początku transformacji. Bank nie interesowały inwestycje, nie były nadzorowane i odpowiednim czasie dotowane , jedno potkniecie skutkowała przejęciem , gotowych na 95 % budynków autostrad itd,i bankructwem pożyczkobiorcy przedsiębiorcy. Banki pomagały ” kopać leżącego ” ,tzw. zmowa bankowa.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Ubezpieczenie pożyczki , 1/2 spłaty pożyczki pożyczkobiorca ubezpieczony i 1/2 bank, dawca pożyczki ubezpieczony. Strata dzielona na pół, zwraca ubezpieczenie.
Odpowiedzialność wspólna.