Chiny przejmują najważniejszy port w Kenii

Opublikowano: 05.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2088

Przynoszący ogromne dochody port w Mombasie może już wkrótce stać się własnością chińskich przedsiębiorstw, jeśli państwo nie będzie w stanie oddać ogromnych pożyczek jakie zaciągnęło w ostatnich latach.

Kilka lat temu władze Kenii i wzięły pożyczki na inwestycje mające na celu rozbudowę i modernizację tamtejszej linii kolejowej oraz portu w Nairobi.

O sprawie poinformowano jeszcze w listopadzie, kiedy opublikowano wyniki audytu wskazującego, że Kenya Railway Corportation, główny inwestor w programie budowy kolei nie jest w stanie pokryć kolejnych rat zadłużenia i istnieje ryzyko, że żyrujące kredyty państwo będzie zmuszone na ustępstwa. Na ich podstawie China Exim Bank będzie mógł na poczet poniesionych strat czerpać zyski z administracji portu w Mombasie.

Przejęcie kontroli będzie automatycznie oznaczało zmiany w zarządzie a także konfiskatę części mienia.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: AfricanStand.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Ciekawe na co poszły pożyczki bo na rozbudowę kolei , raczej niemożliwe . Niekiedy pożyczkodawcy muszą trzymać nadzór nad wydawaniem pieniędzy, tzw. rozliczać pożyczko- biorców na bieżąco ,czy ich pożyczone pieniądze są wydawana zgodnie z przeznaczeniem , realizacja planu rozbudowy kolei , czy rozdawnictwo i bezcelowe trwonienie. Zimna kalkulacja banków China Exim Bank , wymuszenie upadłościowe , to przejęcie na własność inwestycji. “Na ich podstawie China Exim Bank będzie mógł na poczet poniesionych strat czerpać zyski z administracji portu w Mombasie.” W Polsce tak samo się działo na początku transformacji. Bank nie interesowały inwestycje, nie były nadzorowane i odpowiednim czasie dotowane , jedno potkniecie skutkowała przejęciem , gotowych na 95 % budynków autostrad itd,i bankructwem pożyczkobiorcy przedsiębiorcy. Banki pomagały ” kopać leżącego ” ,tzw. zmowa bankowa.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Ubezpieczenie pożyczki , 1/2 spłaty pożyczki pożyczkobiorca ubezpieczony i 1/2 bank, dawca pożyczki ubezpieczony. Strata dzielona na pół, zwraca ubezpieczenie.
Odpowiedzialność wspólna.