Chiny prowadzą agresywne ćwiczenia uderzeniowe na Tajwan

Opublikowano: 27.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2086

Amerykańska stacja CNN, powołując się na informacje z Tajwanu, poinformowała, że chińskie myśliwce naruszyły Cieśninę Tajwańską. W ciągu ostatniej doby Pekin wysłał w kierunku wyspy 71 samolotów bojowych oraz siedem okrętów wojennych.

Jak informuje amerykańska stacja CNN, w pobliżu Cieśniny Tajwańskiej w poniedziałek zauważono 47 chińskich myśliwców. „Jest to największe wtargnięcie do strefy powietrznej Tajwanu w ciągu ostatnich miesięcy” – podaje amerykańska telewizja CNN. Według oficjalnego komunikatu Ministerstwa Obrony Tajwanu linię mediany Cieśniny Tajwańskiej, czyli nieformalnej granicy między Chinami a Tajwanem, naruszyły 24 myśliwce: J-10, J-11, J-16 i Su-30, dwa samoloty transportowe Y-8, chiński samolot wczesnego ostrzegania i kontroli przestrzeni powietrznej KJ-500 oraz drony wojskowe CH-4 i WZ-7. Jak przekazano, w rejon Tajwanu Chiny skierowały łącznie 71 samolotów bojowych oraz okręty marynarki wojennej.

W ocenie Chin działania prowadzone w rejonie Tajwanu są ćwiczeniami uderzeniowymi, które zostały uzasadnione rzekomymi prowokacjami Tajpej i Waszyngtonu. Loty w ramach ćwiczeń miały być przeprowadzane na Oceanie Spokojnym w pobliżu Chin.

Portal „Taiwan News” powiadomił, że do monitorowania sytuacji Tajpej wysłał samoloty i okręty morskie.

Rządząca Komunistyczna Partia Chin uznaje demokratyczne państwo Tajwanu jako część swojego terytorium, mimo że nigdy nie kontrolowały tego terenu. Władze dążą do przejęcia kontroli, nie wykluczając możliwości użycia sił.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: PolsatNews.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 27.12.2022 12:55

    Jak to dobrze że NATO nigdy nie prowadzi agresywnych ćwiczeń 😛 ech… te media narodowe… jak to się zeszmaciło… ale najważniejsze że kaska wpada na budowanie gniazdek daleko za granicą – myślą że uda im się uciec przed wojną do której nas pchają…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.