Chiny protestują z powodu słów Bidena nt. Tajwanu

Opublikowano: 19.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 831

Rząd chiński wystosował do Waszyngtonu kolejny protest w związku z wypowiedzią prezydenta Stanów Zjednoczonych Joego Bidena, że amerykańskie wojsko będzie bronić Tajwanu w razie konfliktu między Tajpej a Pekinem – powiedziała dzisiaj na briefingu rzeczniczka chińskiego MSZ Mao Ning.

„Oświadczenie USA rażąco narusza zasadę jednych Chin oraz postanowienia konsensusu chińsko-amerykańskiego, a także jest znaczącym odejściem od ważnego zobowiązania USA do niepopierania niepodległości Tajwanu. To także zły sygnał dla sił niepodległościowych na Tajwanie. Chiny wyrażają w tej kwestii swoje głębokie niezadowolenie i zdecydowany protest, a także przekazały stronie amerykańskiej ostre oświadczenie” — powiedziała Ning.

„Mamy szczerą nadzieję i dokładamy wszelkich starań dla perspektywy pokojowego zjednoczenia [wyspy z kontynentem]. Jednocześnie absolutnie nie tolerujemy żadnych działań separatystycznych i zastrzegamy sobie prawo do podjęcia wszelkich niezbędnych środków. Nikt nie powinien lekceważyć zdecydowanej determinacji narodu chińskiego do obrony suwerenności narodowej i integralności terytorialnej” — dodała dyplomata.

Przedstawiciel chińskiego resortu spraw zagranicznych zaznaczyła, że Chiny wzywają Stany Zjednoczone do „pełnego zrozumienia krytycznego znaczenia i wrażliwości kwestii tajwańskiej” oraz do honorowania wszystkich zobowiązań, jakie podjęły wobec wyspy, aby uniknąć dalszego pogorszenia stosunków chińsko-amerykańskich i sytuacji w Cieśninie Tajwańskiej.

Źródło: pl.News-Front.info

Sprostowanie „Wolnych Mediów”

Z historycznego punktu widzenia, to Chińska Republika Ludowa oderwała się od Republiki Chińskiej (czyli Tajwanu), a nie na odwrót. To nie Tajwańczycy, którzy oparli się komunistycznej rewolucji, są separatystami lecz kontynentalne Chiny.

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 19.09.2022 17:39

    Chinole chcą położyć ,,łapę,, na fabrykach mikroprocesorów. USA tak samo. O nic innego nie chodzi.Kto kontroluje ten sektor gospodarki ten dyktuje swoje warunki reszczcie świata. To dlatego rosja rozwija własny przemysł półprzewodnikowy. Wiedzą co w trawie piszczy…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.