Chiny promują swoją walutę aby wyeliminować dolara

Opublikowano: 12.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2757

Władze chińskie przedłużyły godziny handlu dla krajowej waluty, mając za cel zwiększenie aktywności handlowej z wykorzystanime juana – donosi RT powołując się na Bloomberga.

Od 1 stycznia wydłużono godziny handlu w ten sposób, aby transakcje walutowe w juanie były prowadzone do 3 w nocy, zamiast do tej pory do 23:30. Środek ten wzmacnia wcześniejsze inicjatywy Pekinu, celem promowania chińskiej waluty w transakcjach z głównymi eksporterami energii i dostawcami towarów, a przedłużenie godzin ma zwiększyć aktywność handlową aż do czasu wieczornego w Europie i popołudniowego w Stanach Zjednoczonych.

W zeszłym miesiącu prezydent Xi Jinping potwierdził, że Pekin jest gotów dokonywać zakupów energii w juanach zamiast w dolarach z państwami członkowskimi Rady Współpracy Zatoki Perskiej.

Na podstawie: RT
Źródło: Bibula.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 13.01.2023 08:44

    Niech prowadzi waluta kraju rozwiniętej gospodarki ,tworzenia towaru. Nie stagnacja globalna papierowej waluty bez wartości , przemocą narzuconego długu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.