Chiny posiadają nieoficjalne posterunki policji na całym świecie
Chiny utworzyły dziesiątki nieoficjalnych posterunków własnej policji na całym świecie. Według Safeguard Defenders, „przekonywanie do powrotu” jest ważną techniką działań chińskiego reżimu w zakresie „niedobrowolnej repatriacji”, które obejmują operację „Fox Hunt” i szerszą kampanię „Sky Net”.
Według raportu opublikowanego we wrześniu przez organizację pozarządową zajmującą się prawami człowieka o nazwie Safeguard Defenders, Komunistyczna Partia Chin (CCP) utworzyła dziesiątki nieoficjalnych posterunków policji na całym świecie, w tym co najmniej cztery we Włoszech. Dotyczy to takich miast jak Mediolan, Turyn, Prato i Rzym. Operacje te „wymykają się oficjalnej, dwustronnej współpracy policyjnej i sądowej” i pokazują niepokojący wzrost „transnarodowych represji” i „działań policji długiej ręki” dokonywany przez Komunistyczną Partię Chin – stwierdza raport, zauważając, że były one skierowane nie tylko na przestępców i skorumpowanych urzędników, ale także dysydentów.
Raport „110 Overseas: Chinese Transnational Policing Gone Wild” mówi, że „pierwsza partia 30 zamorskich posterunków policji została założona w 25 miastach w 21 krajach” w styczniu 2022 roku.
Peter Dahlin, założyciel i dyrektor Safeguard Defender oraz współautor raportu, opowiada, że po upublicznieniu ustaleń jego organizacji, agencje bezpieczeństwa i podobne im organizacje rządowe w Ameryce Północnej i Europie, skontaktowały się z jego firmą, aby „usiąść i dokonać merytorycznej debaty” na temat chińskich operacji za granicą. „Więc z pewnością są tego świadomi, przynajmniej w niektórych krajach” – powiedział Dahlin gazecie „The Epoch Times”.
W raporcie zauważono, że w okresie od kwietnia 2021 r. do lipca 2022 r. te posterunki policji zostały wykorzystane do „nakłonienia” niemal 230 tysięcy obywateli Chin do „dobrowolnego” powrotu do Chin w celu postawienia im zarzutów karnych, mimo że władze chińskie twierdzą, że zostały one utworzone, aby lepiej służyć swoim obywatelom za granicą.
Wiele z osób „przekonanych” do powrotu było Chińczykami zamieszanymi za granicą w oszustwa telekomunikacyjne, przy czym w artykule stwierdzono, że nękano i zastraszano również szereg osób niepodejrzanych i członków ich rodzin w Chinach.
Dahlin uważa, że oprócz trzech posterunków w Toronto, dwóch w Markham i jednego w Scarborough, których lokalizacje ujawniły chińskie media państwowe, w Kanadzie istnieją prawdopodobnie inne nieoficjalne posterunki chińskiej policji, które nie zostały jeszcze odkryte.
„Widzieliśmy również zawiadomienie od [chińskiego] rządu stwierdzające, że 10 różnych prowincji powinno zainicjować tego typu operację na zasadzie pilotażu” – powiedział portalowi „The Epoch Times”, odnosząc się do komunikatu prasowego z 5 lipca 2018 r. wydanego przez chiński reżim cytowany w tej relacji. „Mamy więc dwie takie operacje odkryte w prowincji Fujian i w prowincji Zhejiang. Być może osiem innych prowincji posiada własne posterunki, a my jeszcze nie zdołaliśmy wyśledzić tych informacji. Dlatego wciąż powtarzamy, że… wierzymy i mamy uzasadnione powody, by sądzić, że za granicą jest więcej chińskich posterunków policji”.
Komunikat prasowy odnosi się do wydanego przez chińską Radę Państwową w roku 2018 „Planu pracy w zakresie nadzoru nad krajową wyspecjalizowaną walką z przestępczością gangową”. Według chińskich mediów państwowych, od lipca do września 2018 roku Pekin przeprowadził pierwszą rundę miesięcznych szkoleń z zakresu nadzoru w dziesięciu prowincjach (Hebei, Shanxi, Liaoning, Fujian, Shandong, Henan, Hubei, Guangdong, Chongqing i Sichuan).
„Najczęściej stosowaną metodą jest namawianie ich do »dobrowolnego« powrotu. Mieliśmy też szereg przypadków, w których Pekin wysłał agentów – chińskich policjantów pod przykrywką – do krajów docelowych” – powiedział Dahlin i dodał, że jego zespół stwierdził 22 przypadki porwań.
Na podstawie: TheEpochTimes.com, SafeguardDefenders.com [1] [2] [3], Gov.cn, qb.Fujian.gov.cn, Xinhuanet.com, DataBaseItalia.it
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com