Chiny planują spróbować rozmnożyć małpy w kosmosie

Opublikowano: 16.11.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1052

Chińscy naukowcy planują hodować małpy na swojej stacji kosmicznej. Eksperyment zostanie przeprowadzony w Wentianie, największym module na stacji kosmicznej.

Na nowej chińskiej stacji kosmicznej Tiangong pojawią się małpy, gdzie będą kojarzone i prawdopodobnie rozmnażane w kosmosie. Możemy się wiele nauczyć z tego potencjalnie kontrowersyjnego eksperymentu z implikacjami dla przyszłości eksploracji kosmosu.

Czy ssaki, w tym ludzie, mogą z powodzeniem rozmnażać się poza Ziemią? W raporcie opublikowanym w South China Morning Post (SCMP) Zhang Lu, naukowiec z Chińskiej Akademii Nauk w Pekinie, który buduje sprzęt wspierający badania naukowe na chińskiej stacji kosmicznej Tiangong, powiedział, że eksperyment odbędzie się w Wentian. Jest to największy moduł na stacji kosmicznej i jest przeznaczony do eksperymentów z zakresu nauk przyrodniczych.

Badania będą prowadzone na myszach i makakach, aby sprawdzić, czy rosną lub rozmnażają się w kosmosie. Eksperymenty takie jak ten pozwolą nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób organizmy przystosowują się do mikrograwitacji i innych środowisk kosmicznych.

Japońskie ryby ryżowe i niektóre prostsze organizmy rozmnażają się w kosmosie. Jednak bardziej złożone formy życia napotykały trudności. W 2014 roku rosyjscy naukowcy przetestowali, czy gekony mogą rozmnażać się w kosmosie. Jednak wszystkie gady zginęły. Jak dotąd dla ssaków była to kompletna porażka.

W 1979 roku naukowcy ze Związku Radzieckiego zmusili myszy do kopulacji w kosmosie, ale żadna z nich nie urodziła po wylądowaniu. Oznacza to, że hodowla małp na stacji kosmicznej będzie trudna.

Po pierwsze, interakcja z żywymi istotami w kosmosie jest najeżona ogromnymi trudnościami. Astronauci będą musieli je karmić i radzić sobie z odpadami. Na ziemi spanikowane małpy można uspokoić zabawkami, muzyką lub po prostu rozmawiając z innymi małpami. Astronauci staną przed nowym zadaniem – zapewnić małpom radość i wygodę w kosmosie.

Przewiduje się jednak, że fizyka seksu w kosmosie będzie trudna, nawet jeśli astronauci zdołają stworzyć odpowiednie środowisko i nastrój dla małp.Trudno jest utrzymywać ze sobą bliski kontakt w warunkach zerowej grawitacji. W wyniku niskiego ciśnienia krwi, którego doświadczają astronauci w kosmosie, trudniej jest utrzymać erekcję i podniecenie niż na Ziemi.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 20.11.2022 09:39

    A nie mogli znaleźć ochotników rodzaju Homo Sapiens? Badania byłyby bardziej akuratne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.