Chiny odpowiadają na zestrzelenie balonu

Opublikowano: 17.02.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2314

Chiny nałożyły sankcje na dwie amerykańskie firmy zbrojeniowe, Lockheed Martin i Raytheon, w związku ze sprzedażą broni na Tajwan.

Zgodnie z decyzją chińskiego ministerstwa handlu, Lockheed Martin i Raytheon nie mogą już angażować się w działalność importową i eksportową związaną z Chinami.

Ponadto amerykańskie koncerny nie będą mogły otrzymywać inwestycji z Chin, ich managerowie mają zakaz wjazdu do ChRL, a wszystkie wydane wcześniej zezwolenia na pobyt dla pracowników Lockheed Martin i Raytheon zostały anulowane.

Chiny nałożyły też na obie firmy kary grzywny, które są dwukrotnością zakontraktowanej ilości sprzedaży broni na Tajwan.

Jak podkreśla Reuters – ani Lockheed Martin, ani Raytheon nie dostarczają broni Chinom kontynentalnym. Ponadto sprzedaż większości rodzajów broni i technologii wojskowej jest zabroniona przez amerykański rząd.

Agencja zwraca uwagę, że Lockheed jest producentem myśliwca F-22 Raptor, który 4 lutego wykonał misję zestrzelenia chińskiego balonu szpiegowskiego u wybrzeży Karoliny Południowej, używając pocisku AIM-9X Sidewinder wyprodukowanego przez firmę Raytheon.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. adambiernacki 17.02.2023 19:37

    Wyjątkowo miękka reakcja mimo wszystko.

  2. Szurnięty Mędrzec 17.02.2023 20:01

    Wiedziałem, że umrem od cringu

  3. MvS 18.02.2023 08:59

    Śledzę ten cyrk na kółkach od początku, słuchając amerykańskich mediów głównego nurtu i niezależnych i mam przekonanie, graniczące z pewnością, że to spektakl na dwóch aktorów. Chiny nałożyły sankcje. Na rząd Stanów Zjednoczonych ? Grubo ! A nie, na amerykańskie firmy. Kozacko ! Ale jednak nie, tylko na te, które niczego nie sprzedają w Chinach. Bo nie mogą. I grzywny. Ale ich Chiny nie wyegzekwują. Bo żaden sąd (amerykański przecież) nie zmusi tych firm. Na takie debilizmy wydaje się pieniądze podatników ? Żeby tylko na takie… F22 wystrzelił dwie rakiety, z czego dopiero druga trafiła. Ile to kosztowało razem z lotem samolotu ? 100 tysięcy dolarów; pewnie więcej ! Chcę odlecieć z tej planety. To dom wariatów. Do tego niebezpiecznych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.