Chińskie wojsko śledzi raporty o UFO sztuczną inteligencją

Opublikowano: 09.06.2021 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 709

Pentagon nie jest osamotniony w badaniu dziwnych obiektów widocznych na niebie. Chińskie wojsko również śledzi UFO, a w ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost liczby obserwacji. W ostatnich latach chińscy analitycy byli „przytłoczeni” rosnącą liczbą obserwacji UFO z „szerokiego zakresu źródeł wojskowych i cywilnych”, co skłoniło grupę zadaniową ds. UFO PLA do użycia sztucznej inteligencji do sortowania danych.

Jak donosi „South China Morning Post”, Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (PLA) używa trzystopniowego systemu do badania przypadków „niezidentyfikowanych celów powietrznych”. PLA opiera się na raportach z wojskowych stacji radarowych, pilotów Sił Powietrznych, posterunków policji, stacji meteorologicznych i obserwatoriów Chińskiej Akademii Nauk, aby zebrać jak najwięcej danych o tajemniczych obiektach latających. Następnie informacje są przetwarzane przez wojsko i poddawane wstępnej analizie, po czym trafiają do krajowej bazy danych.

Centrala PLA przypisuje następnie „wskaźnik zagrożenia” do każdej obserwacji w oparciu o zachowanie obiektu, cechy fizyczne i wszelkie inne istotne parametry. Jednak pomimo tego, Chiny nie spieszą się z ujawnianiem swoich archiwów i informowaniem opinii publicznej o szczegółach wszystkich tych obserwacji UFO. Póki co, jedyna oficjalnie potwierdzona obserwacja UFO w Chinach miała miejsce w 1998 roku, kiedy dwa samoloty wojskowe przechwyciły nisko lecący obiekt, który pojawił się nad bazą lotniczą w Cangzhou w prowincji Hebei. Obiekt został opisany jako „krótkoszypułkowy grzyb”. Zgodnie z raportami, pod pojazdem widać było promienie światła. Obiekt był wychwycony przez wojskowe radary, jednak umknął zdołał umknąć chińskim siłom powietrznym.

Autorstwo: M@tis
Ilustracja: kalhh (CC0)
Na podstawie: Scmp.com
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o