Chiński sąd pozwala na określanie homoseksualizmu zaburzeniem

Opublikowano: 03.03.2021 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1232

Sąd w chińskim Suqian utrzymał w mocy wcześniejszy wyrok, dlatego w podręcznikach akademickich homoseksualizm może być określany mianem „zaburzenia psychicznego”. Zdaniem sędziów książkowy opis tej orientacji seksualnej nie był błędem faktograficznym, ale jedynie dopuszczalnym poglądem naukowym.

Przed pięcioma laty 24-letnia dzisiaj kobieta natknęła się na jeden z podręczników używanych na pierwszym roku studiów na Południowochińskim Uniwersytecie Rolniczym w Kantonie. Homoseksualna orientacja została w nim opisana jako zaburzenie psychiczne, które „uważane jest za zakłócenie miłości i seksu lub wypaczenie partnera seksualnego”.

W 2017 roku Chinka zdecydowała się pozwać autorów akademickiej książki, a także domagała się jej usunięcia z oferty jednej z internetowych księgarni. W swoim pozwie studentka stwierdziła, że publikacja ma niską jakość merytoryczną, ponieważ przytoczone wyżej stwierdzenia mają być błędne i niezgodne z dotychczasowymi ustaleniami nauki.

Pod koniec ubiegłego roku sąd w Suqian uznał, że sprzeczne poglądy studentki i wydawnictwa wynikają z różnicy zdań, a nie z błędu merytorycznego. Odwołanie się od wyroku przez aktywistkę LGBT okazało się być nieskuteczne. Tym samym podręcznik będzie dalej dostępny w dystrybucji, bo wspomniany pogląd na homoseksualizm jest dopuszczalną opinią naukową.

Chińska Republika Ludowa dokonała dekryminalizacji homoseksualizmu w 1997 roku. Cztery lata później został on zaś wykreślony z listy chorób psychicznych. Wciąż znajdują się na niej natomiast zaburzenia związane z nieakceptowaniem przez homoseksualistów ich seksualności.

Na podstawie: Scmp.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.