Chiński łazik przekazał pierwsze zdjęcia z Księżyca

Opublikowano: 17.12.2013 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 392

Łazik księżycowy, który jako pierwszy od 37 lat dotarł do powierzchni satelity Ziemi, zaczął przekazywać zdjęcia z powierzchni Księżyca.

Chiński łazik marsjański odjechał na kilka metrów i sfotografował moduł lądujący, który z kolei zrobił zdjęcie „Nefrytowego królika” (oficjalna nazwa łazika).

Na zdjęciach łazika wyraźnie widać chińską flagę. Władze w Pekinie już podały do wiadomości publicznej, że misja księżycowa odniosła sukces.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
davidoski
Użytkownik

Niech zgadnę – tych zdjęć nigdzie nie można zobaczyć, tylko w telewizji pokazali? I mam wierzyć w to?

Van guard
Użytkownik
Van guard

To księżycowy czy marsjański?

MichalR
Użytkownik
MichalR

@davidoski

Prędzej uwierzę że Chińczycy już mają silosy rakietowe na księżycu zaraz obok Rosyjskich (nie twierdzę że tak jest) niż, że nie polecieli na księżyc tym łazikiem. Księżyc jest idealnym punktem obserwacyjnym Ziemi, księżyc może zawierać mnóstwo pierwiastków ziem rzadkich, księżyc może służyć jako idealna baza militarna, która znajduje się raz dziennie nad głową każdego z nas. Jeśli nikt nigdy by się nie pokusił na eksploatowanie księżyca to byłbym bardzo zaskoczony.

Niby jakieś tam ustalenia międzynarodowe regulują kwestię tego że Antarktyda i Księżyc do nikogo nie należą, ale jak ktoś je zajmie, to już nie będą niczyje. Chińczycy poszli na łatwiznę i biorą Księżyc, bo trudniej im zabronić. Za kilkanaście lat mogłoby być za późno.

Księżyc nie ma tak gęstej atmosfery i przyciągania. Teoretycznie może być nawet łatwiej kopać w nim szyby… może nawet udałoby się kiedyś dokopać do jego jądra… Jądro księżyca musi obfitować w ciężkie pierwiastki, takie jak złoto czy uran. Niby na Ziemi też podejrzewamy że w jądrze jest najwięcej ciężkich pierwiastków, ale już na kilkuset metrach zaczyna się robić nieprzyjemnie. Skoro jednak jądro księżyca jest zimne i stałe, a atmosfera nie wywiera takiego ciśnienia to znacznie łatwiej jest kopać… To tylko jedno z wielu zastosowań księżyca, które może jeszcze dzisiaj jest mało lukratywne, ale za kilkadziesiąt lat taka inwestycja może się zwrócić z nawiązką.

Dergod
Użytkownik
Dergod

Księżyc nie ma jądra.

Stasiu26
Użytkownik
Stasiu26

@Dergod
Jak to nie ? Każdy ciało niebieskie ma jądro. W ogóle każdy sferyczny obiekt ma jądro.

agama
Użytkownik

Księżyc (kawałek innej planety) został nam przyniesiony przelotem w ogonie komety i wciągnięty grawitacyjnie na ziemską orbitę, o czym Meier wieki temu informował, a o czym naukowcy dopiero od niedawna spekulują.
NASA pod kontrolą CIA fałszuje informacje, zahipnotyzowała rzekomych uczestników lotu na księżyc, a przy faktycznych późniejszych lotach podrzuciła sprzęt dla uwiarygodnienia swojego oszustwa. Powoływanie się na info od NASA, to jak powoływanie się na Tuska. Margines prawdy i 90% nieprawdy.