Chińska telewizja nie będzie pokazywała zniewieściałych mężczyzn

Opublikowano: 03.09.2021 | Kategorie: Media, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1384

Chiński urząd do spraw radia i telewizji przedstawił nowe wytyczne obowiązujące tamtejsze stacje telewizyjne. Przede wszystkim mają one unikać pokazywania zniewieściałych mężczyzn, osób popisujących się swoim bogactwem czy „nienormalny gust estetyczny”. Zamiast tego chińskie media zostały zobowiązane do położenia nacisku na patriotyzm i tradycyjną kulturę.

Władze Chińskiej Republiki Ludowej zdecydowały się na wdrożenie bezprecedensowych i zarazem radykalnych środków wymierzonych w lokalny przemysł rozrywkowy. Chiński urząd ds. radia i telewizji postanowił więc wydać dokładne wytyczne, których podstawowym celem ma być „pokazanie determinacji w zakresie oczyszczenia chaosu powstałego w branży rozrywkowej”.

Dziennik „Global Times” informuje, że obecne działania chińskiego rządu mają nie tylko „powstrzymać chaos zewnętrzny”, ale także zmienić reguły panujące wewnątrz sektora kultury. Tym samym radykalne reformy obejmą platformy medialne i agencje artystyczne.

Przemysł rozrywkowy pod wpływem wprowadzanych zmian ma zrezygnować zwłaszcza z zatrudniania ludzi, którzy występują przeciwko władzy Komunistycznej Partii Chin oraz swojemu własnemu krajowi. Narodowa Administracja Radia i Telewizji dodaje, że to samo dotyczy osób łamiących chińskie prawo albo zasady moralności społecznej.

Wytyczne urzędu nakazują więc chińskim stacjom telewizyjnym, aby nie udostępniały swojego czasu antenowego zniewieściałym mężczyznom, nie promowały „nienormalnego gustu estetycznego”, popisywania się bogactwem czy „wyolbrzymiania negatywnych tematów”. Ponadto zabroniono kanałom „wychowywania nowych idoli” i zatrudniania dzieci gwiazd telewizyjnych, a także zbierania pieniędzy od fanów medialnych postaci.

Przedsiębiorstwa rozgrywkowe będą musiały również zmienić swój model finansowy. Władze w Pekinie uważają bowiem, że gwiazdy filmowe otrzymują zbyt wygórowane pensje, koszty są nieracjonalnie rozłożone zaś spora część pracowników tej branży uchyla się od płacenia podatków.

W myśl nowych zmian, programy telewizyjne mają promować zupełnie inne wartości. Wymienia się wśród nich głównie „prawidłowe postrzeganie piękna” oraz „doskonałą tradycyjną i rewolucyjną kulturę”.

Na podstawie: Globaltimes.cn, WirtualneMedia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cami 03.09.2021 11:00

    nie ma to jak nasz swiat zniewiescialych swingersow , ktorzy musza dawac dupczyc wlasne baby zeby je wogole mieli hahahha, to jest idealny przyklad XXI w. pantofla 🙁

  2. Szurnięty Mędrzec 03.09.2021 11:29

    Ale z nich są zj@by

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.