Chińska stacja kosmicznej wkrótce spadnie na Ziemię

Opublikowano: 17.10.2017 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 529

Już w najbliższych miesiącach stacja kosmiczna Tiangong-1 spadnie na Ziemię. Przypuszczalnie może to nastąpić w najbliższych miesiącach między grudniem 2017 roku a kwietniem 2018 roku. Ponieważ naukowcy nie znają dokładnej daty deorbitacji statku kosmicznego nie można powiedzieć gdzie spadnie i czy w ogóle stanowi zagrożenie dla ludzi.

Tiangong-1 to pierwszy prototyp chińskiej stacji kosmicznej, która służyła jako laboratorium i jednocześnie pozwoliła przetestować technologię niezbędną dla zbudowania stałej stacji orbitalnej. Statek kosmiczny o masie około 8,5 tony został wyniesiony na orbitę w 2011 roku z pomocą rakiety nośnej CZ-2F/T w ramach programu Tiangong i miał zakończyć pracę w 2014 roku, lecz misja została przedłużona o dwa lata.

W 2016 roku Chiny straciły kontrolę nad Tiangong-1, lecz jeszcze w tym samym roku na orbitę wyniesiono drugi statek kosmiczny Tiangong-2, który zastąpił swojego poprzednika. Stacja ta posiada wygląd i rozmiary zbliżone do Tiangong-1.

Upadek statku kosmicznego nastąpi już w najbliższych miesiącach. Zdaniem naukowców, nieaktywna stacja nie spłonie jednak w całości – szczątki o masie do 100 kilogramów mogą uderzyć w Ziemię. W chwili obecnej, Tiangong-1 znajduje się na wysokości poniżej 300 kilometrów a deorbitacja przyspiesza z każdym tygodniem. Przybliżoną lokalizację upadku poznamy niestety dopiero tuż przed wejściem w dolne partie atmosfery.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.