Chińczycy zaatakują asteroidę 2020 PN1

Opublikowano: 26.08.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1537

Chińscy naukowcy wyznaczyli cel misji obrony planetarnej. Planują zaatakować bliską Ziemi asteroidę 2020 PN1.

Za cztery lata Chiny zamierzają wystrzelić rakietę Long March 3B. Zapoczątkuje ona specjalną misję w celu przetestowania możliwości obrony Ziemi przed kosmicznymi niebezpieczeństwami.

Eksperci planują użyć specjalnej sondy, która ma dokonać próby zmiany orbity takiego ciała niebeskiego. Zaznaczono, że eksperyment nie stwarza dodatkowych zagrożeń dla Ziemi. Prace będą monitorowane za pomocą specjalnego satelity.

Średnica asteroidy 2020 PN1 wynosi 40 metrów. W przyszłości chińscy naukowcy zamierzają wypracować technologię ochrony Ziemi przed takimi obiektami, a także skuteczniej korygować ich przebieg.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 29.08.2022 12:57

    Pewnie ze moza wykorzystac to jako bron i zrzucac na wrogie miasto bez opadu radioaktywnego wytwarzanego przez bombe atomowa. Czyli takie ekologiczne bomby

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.