Chińczycy walczą z feminizacją mężczyzn

Opublikowano: 07.02.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 886

Resort edukacji Chińskiej Republiki Ludowej rozpoczął działania mające zatrzymać postępującą feminizację młodych mężczyzn. W szkołach ma zacząć pracę więcej nauczycieli płci męskiej, a ponadto zreformowane mają zostać lekcje wychowania fizycznego. Władze w Pekinie uważają, że chińscy mężczyźni stają słabi i zagrażają przetrwaniu narodu.

Na charakter zmian forsowanych przez chińskie Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazuje wydany w tej sprawie dokument. „Propozycja zapobiegania feminizacji nastolatków płci męskiej” ma więc na celu dokonanie reformy tamtejszej oświaty. Wzywa on zwłaszcza do zwiększenia liczby mężczyzn pracujących w szkołach, aby w ten sposób kultywować męskość wśród uczniów.

Zmianie mają też podlegać lekcje wychowania fizycznego. Chiński rząd zachęca placówki edukacyjne, żeby rekrutowały emerytowanych sportowców i osoby związane z szeroko pojętym sportem. W ten sposób energicznie miałyby się rozwijać niektóre dyscypliny sportowe, a zwłaszcza promowana przez chińskiego prezydenta Xi Jinpinga piłka nożna.

Politycy z Państwa Środka nie ukrywają, że w ten sposób zamierzają walczyć z feminizacją chińskich mężczyzn. W ostatnich latach mieli oni stać się „słabi, nieśmiali i samozadowoleni”. Postępujące cały czas zmiany mają zagrażać przetrwaniu i rozwojowi chińskiego narodu. Jest to też w dużej mierze związane z dominującą rolą kobiet w wychowaniu Chińczyków.

Na podstawie: bbc.com, radiichina.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

Chiński socjalizm dzielnie walczy z programem, który sam stworzył. Najpierw polityką jednego dziecka, która sprawiła, że kobiety masowo decydowały się na aborcję, gdy dowiadywały się, że urodzą dziewczynki. Doprowadziło to do deficytu kobiet i nadmiaru mężczyzn. Dodając do tego kulturę nastawioną na konsumpcjonizm i materializm sprawiono, że miliony mężczyzn nigdy nie będą miały partnerki, bo jednym z obowiązków mężczyzny w Chinach wobec kobiet jest posiadanie własnego domu/mieszkania i zarabiania konkretnych pieniędzy. Dodając do tego wyścig szczurów mający miejsce już od szkoły podstawowej otrzymujemy sytuację, w której spora ilość chińskich mężczyzn widząc nadchodzącą życiową klęskę zwyczajnie traci chęć do życia w pędzie ku stereotypowo narzucanej roli.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Jest takie stare powiedzonko “najlepsza baba to własna graba”. Jakoś przetrwają ten deficyt, tym bardziej , że mają stać się bardziej męscy.