Chińczycy stawiają na Grupę Wyszehradzką

Opublikowano: 27.03.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 888

Chiny uważają że Grupa Wyszehradzka działająca wewnątrz Unii Europejskiej, a grupująca Słowację, Węgry Czechy i Polskę, jest najbardziej dynamiczną siłą w całym bloku – powiedział chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi podczas otwarcia konferencji państw Grupy Wyszehradzkiej w Pekinie.

Cztery wymienione kraje mają napięte stosunki z Brukselą w związku z innym podejściem do masowej imigracji – premier Słowacji skarżył się w styczniu że jego kraj nie powinien być traktowany jako czarna owca w Unii Europejskiej.

Chiny od jakiegoś czasu ocieplają stosunki z krajami Środkowej i wschodniej Europy organizując doroczne spotkania na szczycie, co skłoniło niektórych polityków zachodniej części Europy do wysuwania oskarżeń, że Pekin stara się podzielić kontynent. W minionym tygodniu w Pekinie spotkali się wiceministrowie spraw zagranicznych czterech krajów Wyszehradu. Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi powiedział że Chiny doceniają starania krajów grupy uzyskania obopólnie korzystnej kooperacji z Chinami i w pełni popierają ich udział w inicjatywie nowego szlaku jedwabnego.

Kraje wyszehradzkiej są przedstawicielami krajów wschodzących rynków najbardziej dynamiczną siłą wewnątrz Unii Europejskiej – powiedział Wank, dodając że Chiny są przekonane, iż kraje te nadają nowy impet procesowi integracyjnemu w Europie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 27.03.2018 18:22

  “Dynamiczna grupa”? – Istotnie – kilkadziesiąt milionów bardzo tanich robotników i tysiące młodych zdolnych uczonych co rusz wynajdujących nowe technologie, które zostają wyprzedawane za śmieszne pieniądze większym lub mniejszym korporacjom – zwąchali Chińczyki “dobry biznes”.

 2. Łukasz Enki 27.03.2018 23:56

  Up. Jestesmy bardzo dobra sila robocza, tylko przedstawiceli narodu od 39-tego mamy ze zbyt nalym iq i w dodatku naiwnych i przekupnych podejsciem.

 3. rumcajs 28.03.2018 10:36

  Ja jednak bym radził, zanim sie cos napisze, zapoznac sie z pewnymi danymi… I wynika z nich, kolego Szwęda, że statystyczny chńczyk, nie pracuje za przysłowiowa “miskę ryzu”. Srednia płaca w chinach jest praktycznie taka sama jak u nas.
  Po za tym, “jedwabny szlak’ to stanowiska [pracy tworzone nie tylko przez chińczyków, a przez kazdego kto na to sie zdecyduje. To jest firmy, wieksze i mniejsze logistyczne, transportowe. Alibaba bedzie potrzebowała rąk do pakowania i sortowania przesyłek, bo nie wszystko da sie zautomatyzowac, i nie sciagna tu rodaków, a poszukaja w okolicy, tejże firmy.
  Co niektórzy dają sie w swojej naiwności manipulowac, demonizacja chińczyków, a stoi za tym lobby z usa, WB, francji, czy izraela, bo szlaki ladowe odbieraja usa znaczenie i mozliwośc terroryzowania szlaków wodnych. Brytolom i żabojadom, tez jeszcze sie sni potega kolonilna, i chiny nadal widza oczami “panów” jako kondominium..
  Prawda jest taka, że usa i zachód w starciu ekonomicznym z chinami, sa juz przegrane, bo bogactwo usa polega na miedzynarodowej pozycji dolara, a on zaczyna dramatycznie tracic znaczenie. Dla zachodu, i usa fakt, że szlak tem bedzie biegł przez Rosję, jest nie do zniesienia, bo chcieliby rosja zniszczyc, a w przypadku jedwabnego szlaku, staje sie niepodważalnym globalnym graczem ekonomicznym, bo po wyrugowaniu dolara, zapewne rubel oparty na parytecie złota, tak samo jak waluta chińska, wyruguje inne waluty, i stana sie walutami podstawowymi w obrocie miedzynarodowy.
  My możemy, jesli sie oprzemy dyktatowi usa, byc beneficjentami, albo…ofiarami, ewentualnej wojny…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.