Chińczycy sfotografowali niebezpieczną asteroidę

Opublikowano: 21.12.2012 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 466

Chiński aparat kosmiczny Chang’e 2 przeleciał obok gigantycznej asteroidy Toutatis i sfotografował jej powierzchnię. Aparat zbliżył się do obiektu na odległość zaledwie 3,2 km – donosi agencja Xinhua.

Średnica planetoidy wynosi 5,4 km, a czas jej obrotu wokół Słońca to 4 lata. DlategoToutatis dość często zbliża się do Ziemi i uważana jest za potencjalnie niebezpieczną.

Chang’e 2 jest pierwszą kosmiczną sondą, która przeleciała tak blisko planetoidy. W związku z tym Chiny oświadczyły, że posiadają technologie i statek kosmiczny zdolny do wykonywania lotów międzyplanetarnych.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Brev 21.12.2012 09:27

  Na polskie to będzie planetoida “Kutacz”

 2. Stanlley 22.12.2012 00:05

  Widać kto ogląda kapitana Bombę :]

 3. Artur Marach 23.12.2012 15:20

  Jeśli ta planetoida kiedykolwiek uderzy w Ziemię to będziemy mieli niezły smród;)

 4. dartan 23.12.2012 19:10

  to wygląda jak obrzezana fujara – nieziemska planetoida 😀

 5. revenue 25.12.2012 22:52

  Jak dla mnie gitara albo odkurzacz 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.