Chińczycy oficjalnie pracują już nad siecią 6G

Opublikowano: 10.11.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 584

W tym tygodniu Chiny oficjalnie przystąpiły do badań i prac nad technologią mobilną szóstej generacji, w tym celu powołano dwie specjalne grupy robocze ekspertów i przedstawicieli resortów profilowych – poinformowano w oświadczeniu na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Techniki ChRL.

Komercyjna sieć 5G została wprowadzona w Chinach 1 listopada, licencje na jej użytkowanie mają najwięksi operatorzy telefonii mobilnej kraju: China Telecom, China Unicom и China Mobile, a także China Media Group, do której wchodzi Międzynarodowo Radio Chin, Centralna Telewizja Chińska oraz Centralne Radio Narodowe.

Ministerstwo Nauki i Techniki Chin 6 listopada przeprowadziło specjalną naradę, na której omówiono kwestie, związane z rozpoczęciem prac odnośnie stworzenia technologii 6G.

„Powołanie grupy roboczej ds. promowania badań i prac nad siecią 6G oraz wspólnej grupy ekspertów oznacza oficjalne rozpoczęcie w Chinach prac w zakresie stworzenia technologii łączności szóstej generacji” – podkreślono.

W skład wspólnej grupy weszło 37 ekspertów z instytutów naukowo-badawczych i różnych korporacji, są oni odpowiedzialni za badania, propozycje oraz bazę techniczną, ich konsultacje będą również brane pod uwagę podczas podejmowania ważnych decyzji.

Pod koniec września szef wydziału ds. współpracy przemysłowej i biznesowej instytutu największego na świecie operatora mobilnego China Mobile Yang Guan poinformował, że chińscy specjaliści przystąpili już do badań odnośnie technologi łączności 6G, jednak nie wiadomo na razie, w jakim pójdą one kierunku i gdzie mogłyby zostać zastosowane.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.