Chińczycy oficjalnie pracują już nad siecią 6G

Opublikowano: 10.11.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 294

W tym tygodniu Chiny oficjalnie przystąpiły do badań i prac nad technologią mobilną szóstej generacji, w tym celu powołano dwie specjalne grupy robocze ekspertów i przedstawicieli resortów profilowych – poinformowano w oświadczeniu na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Techniki ChRL.

Komercyjna sieć 5G została wprowadzona w Chinach 1 listopada, licencje na jej użytkowanie mają najwięksi operatorzy telefonii mobilnej kraju: China Telecom, China Unicom и China Mobile, a także China Media Group, do której wchodzi Międzynarodowo Radio Chin, Centralna Telewizja Chińska oraz Centralne Radio Narodowe.

Ministerstwo Nauki i Techniki Chin 6 listopada przeprowadziło specjalną naradę, na której omówiono kwestie, związane z rozpoczęciem prac odnośnie stworzenia technologii 6G.

„Powołanie grupy roboczej ds. promowania badań i prac nad siecią 6G oraz wspólnej grupy ekspertów oznacza oficjalne rozpoczęcie w Chinach prac w zakresie stworzenia technologii łączności szóstej generacji” – podkreślono.

W skład wspólnej grupy weszło 37 ekspertów z instytutów naukowo-badawczych i różnych korporacji, są oni odpowiedzialni za badania, propozycje oraz bazę techniczną, ich konsultacje będą również brane pod uwagę podczas podejmowania ważnych decyzji.

Pod koniec września szef wydziału ds. współpracy przemysłowej i biznesowej instytutu największego na świecie operatora mobilnego China Mobile Yang Guan poinformował, że chińscy specjaliści przystąpili już do badań odnośnie technologi łączności 6G, jednak nie wiadomo na razie, w jakim pójdą one kierunku i gdzie mogłyby zostać zastosowane.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o