Chcieli udowodnić, że ludzie są dobrzy – zabili ich dżihadyści

Opublikowano: 17.08.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 711

Dwoje Amerykanów wybrało się w rowerową podróż dookoła świata, aby pokazać, że ludzie ze swojej natury są dobrzy. W zeszły miesiącu zostali zabici w islamskich terrorystów, po tym jak wjechali na tereny kontrolowane przez ISIL w Tadżykistanie.

Jay Austin i Lauren Geoghegan zdecydowali się na porzucanie swojego dotychczasowego, dość poukładanego, ale nudnego życia i udowodnienie całemu światu, że ludzie nie są tak źli, jak się powszechnie sądzi. 29-letnia Austin, zadeklarowany weganin rzucił swoją pracę urzędnika w US Department of Housing and Urban Development, a 29-letnia wegetarianka Geoghegan zrezygnowała z zatrudnienia w Georgetown University. Oboje zdecydowali, że mają dość marnowania swojego życia na pracę i postanowili zrobić coś znaczącego, jak czytamy na łamach portalu “Pluralist”.

“Zmęczyło mnie spędzanie najlepszych godzin mojego dnia przed rozświetlonym prostokątem” – napisał Austin na swoim blogu tuż przed złożeniem wypowiedzenia. “Przegapiłem zbyt wiele zachodów słońca, zbyt wiele majestatycznych burz nie zostało obejrzanych, zbyt wiele delikatnych powiewów wiatru zignorowanych”.

Para zdecydowała się zrezygnować z dotychczasowego życia i wybrać się w trwającą rok rowerową podróż dookoła świata. Relację ze swoich wojaży publikowali na łamach bloga i za pośrednictwem “Instagramu”. Kierowały nimi bardzo idealistyczne pobudki. “Czytasz gazety i wierzysz, że świat jest wielkim, przerażającym miejscem” – pisał Austin. “Nie kupuję tego. Zło jest koncepcją, którą wymyśliliśmy, by poradzić sobie ze złożonością ludzi, którzy mają wartości, przekonania i perspektywy inne niż nasze własne. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie są dobrzy. Czasami zainteresowani sobą, czasami krótkowzroczni, ale dobrzy. Hojni, wspaniali i mili”.

Niestety, wyprawa Austina i Geoghegan, która miała pokazać, że świat nie jest takim złym miejscem, zakończyła się tragicznie. Para rowerzystów została zamordowana w Tadżykistanie w ataku terrorystów. Amerykanie zginęli około 100 kilometrów od stolicy byłej republiki radzieckiej zlokalizowanej w Duszanbe, po tym jak samochód wjechał w grupę rowerzystów.

Jak donosi “The New York Times” do ataku przyznało się ISIL, który kontroluje pobliskie tereny.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 4,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Aida 17.08.2018 15:17

  “Zło jest koncepcją, którą wymyśliliśmy…”
  Szkoda ludzi, zapłacili najwyższą cenę, jednak na własne życzenie, poprzez naiwność i głupie myślenie, że jak my jesteśmy dobrzy to inni z pewnością też.

 2. janpol 18.08.2018 02:04

  Ile to już czasu minęło od tego jak Sokrates odkrył (a może i wcześniej ktoś ale poglądy Sokratesa znamy bo opisał je Platon), że ludzie są z natury dobrzy a zło wynika z niewiedzy lub strachu? I co? Ano nic. Nadal rządzi głupota i strach a większość ma to w d…, pomimo, że wiedza jest dostępna a jej zdobywanie nie boli. Wymaga tylko trochę pracy. No ale to chyba za dużo…

  Szkoda tylko, ze płacą za to ludzie dobrzy i chcący czegoś dokonać.

 3. Cosmo 18.08.2018 06:00

  A więc mylili się. Tylko czy ostatecznie zdążyli się o tym dowiedzieć?

 4. kuralol 18.08.2018 08:09

  Czytając o tym przypomina mi się ta lewaczka z Rzymu, która postanowiła udowodnić całemu światu, że Islam jest dobry i wyruszyła w podróż autostopem przez Turcję. Już na drugi dzień podróży zaginęła. Prawnie wiedzie unormowane życie przykuta do jakiegoś wyra w szopie, a cała wioska jest szczęśliwa bo ma darmowe ciupcianie.

 5. hashi 18.08.2018 11:44

  Przeżyliby gdyby nie byli synami USraela. Polaków na pewno by nie tknęli bo mają wielki szacunek do Lechistanu. Parki szkoda mieli wielkie jaja by wchodzić na teren swoich wrogów.

 6. Aida 18.08.2018 11:48

  kuralol

  Czym innym jest samotne podróżowanie kobiet po całym globie licząc się z ryzykiem i zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa, a czym innym lekkomyślność i lekceważenie zagrożenia. Czytam zagraniczne blogi podróżnicze. Bardzo wiele kobiet podróżuje samotnie czy to po Indiach, Pakistanie, Turcji, także po zmroku, krzywda im się nie dzieje, nie zostały zgwałcone…ale nie lekceważą intuicji, która podpowiada im np. Jeśli rikszarz pyta czy może zawołać kolegów, to pod żadnym pozorem nie może się zgodzić.
  Ważne jest także szanowanie lokalnych zwyczajów, czyli mimo wszystko w zależności od miejsca przykrycie nóg, czy ramion. W Indiach np. nie jest źle postrzegany odkryty brzuch. To zupełnie inaczej niż u nas, 20-latka owszem, ale nie uświadczysz na ulicy 50-latki z odkrytym brzuchem.
  Zaufaj swojej intuicji i nie lekceważ niebezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.