Chciano wysadzić w powietrze prezydenta i premiera

Opublikowano: 24.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 604

Prezydent Zimbabwe Emmerson Mnangagwa przeżył zamach, informuje Reuters.

Lider państwa przemawiał na wiecu w mieście Bulawayo. Na stadionie, na którym wydarzenie miało miejsce, doszło do eksplozji, w wyniku której ucierpiał wiceprezydent Constantino Chiwenga, jego żona, a także jeden z ministrów. Sam Mnangagwa nie został ranny i został ewakuowany do bezpiecznego miejsca.

Ponadto 23 czerwca w Addis Abebie zdetonowano granat na wiecu poparcia dla premiera Etiopii, Abiji Ahmeda, który został mianowany na to stanowisko w kwietniu. Wybuch nastąpił w czasie, gdy Ahmed zakończył przemowę przed tysiącami współobywateli zgromadzonych na placu w centrum stolicy Etiopii. W rezultacie zmarła jedna osoba, a ponad 150 zostało rannych. Ahmeda ze sceny ewakuowali ochroniarze.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Wejście Krokodyla

2 komentarze

  1. maciek 24.06.2018 09:23

    Born sie zawahał.

  2. Xman 25.06.2018 07:00

    To zdjęcie jest bardzo na miejscu. Facet na nim wygląda jakby wygrał milion dolarów a przcież ledwo uszedł z życiem…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.