Chciała zapisać dziecko do białego lekarza

Opublikowano: 21.06.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 686

Hitesh Bhardwaj czekał w niedzielę na swoją wizytę w Rapid Access to Medical Specialists in Mississauga w Kanadzie, gdy do poczekalni kliniki weszła kobieta, która domagała się wizyty u „białego lekarza”, który „nie ma żółtych zębów” i „mówi po angielsku”. Nagrał cały incydent i opublikował czterominutowy film.

W tym czasie kobieta parę razy powtarza żądnie wyznaczenia wizyty dla jej syna u „białego lekarza”. Mówi, że jej syn ma bóle w klatce piersiowej. Personel kliniki stwierdza, że taki doktor nie jest dostępny, na co zirytowana kobieta rzuca: „jeśli jest się białym w tym kraju, to wypada tylko się zastrzelić”. Wyjaśnia, że była już u lekarza, który nie był biały, i ten nie pomógł jej dziecku. Dziwi się, że w całej klinice nie ma ani jednego białego lekarza.

Bhardwaj zaczął filmować, gdy inna pacjentka zapytała kobietę, dlaczego lekarz musi być biały. Podkresla, ze sam jest imigrantem, czuje się dumny z tego, że mieszka w Kanadzie i nie mógł uwierzyć własnym uszom. Pozostali obecni próbowali sugerować, że może kobieta powinna zgłosić się z synem do szpitala. Ta odpowiedziała, że już tam była i dostępni byli jedynie ciemnoskórzy. Jakaś kobieta stwierdziła, że „twoje dziecko ma problemy z tobą jako matką, bo jesteś rasistką i nie umiesz się zachować”. Matka odpowiedziała, że kobieta ją atakuje tylko dlatego, że jest biała.

W końcu na miejsce przyjechała policja. Funkcjonariusze porozmawiali ze wszystkimi, a potem syn awanturującej się kobiety został przyjęty przez lekarza pracującego w klinice.

Cheryl Teelucksingh, profesor socjologii z uniwersytetu Ryersona podsumowuje, że tego rodzaju „codzienne przejawy rasizmu” powoli zaczynają wychodzić w Kanadzie. Sugeruje, że może po zwycięstwie Donalda Trumpa ludzie są bardziej zmotywowani do mówienia rzeczy, które normalnie zachowaliby dla siebie.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. MvS 21.06.2017 09:42

  A ja jakbym poszedł do takiej kliniki, to bym się domagał lekarza hindusa. Ja chcę do oliwkowego a nie do białasa, bo to nieuk i tuman. Czy to też uznano za przejaw rasizmu i wezwano policję ? Coś mi się nie wydaje.

 2. agama 21.06.2017 10:25

  rasistami są tylko biali

 3. Radek 21.06.2017 14:46

  @agama

  Niestety masz w duże mierzę rację. Rasizm, to wynalazek białych ludzi…

 4. Konter 21.06.2017 18:46

  Popieram jej prawo do bycia rasistką.

 5. bukraba 21.06.2017 22:41

  Konter!. W pełni się z Tobą zgadzam.

 6. janpol 22.06.2017 00:31

  Nie prawda! Najstarszy znany rasizm to rasistowski sposób traktowania ludów Buszmenów, Hotentotów czy Pigmejów (najstarsze ludy i kultury zbieracko – łowieckie np. nie znające prawa własności) przez wyżej rozwinięte ludy Bantu (rolnicy i hodowcy bydła – zakładający stałe osady i tworzący złożone struktury plemienne a nawet państwa).

 7. BrutulloF1 22.06.2017 09:13

  Stwierdzenie że rasistami są tylko biali, stanowi lewacki szwindel. Polecam filmik z rozmowy Mohameda Ali z białym lewaczkiem w programie z lat 70ych. Dowiecie się, że rasistą może być także czarny muzułmanin.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.