Chciała do senatu, trafi do aresztu

Opublikowano: 16.09.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 278

Dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy miała startować z kieleckiej listy ludowców do senatu. 14 września rano została zatrzymana przez CBA. Służby twierdzą, że kobieta przyjęła łapówkę od dwóch lokalnych przedsiębiorców.

Małgorzata S. jest ważną osobistością w strukturach PSL w Kielcach. Zasiada w sejmiku wojewódzkim jako radna, przewodniczy komisji budżetu i finansów. Jest również członkinią zarządu terenowych struktur w powiecie kieleckim i gminie Piekoszów, a także dyrektorką miejscowego PUP. 55-letnią kobietę zatrzymano pod zarzutem korupcji.

“Były to działania własne CBA, w tzw. trybie niecierpiącym zwłoki: bez udziału na tym etapie prokuratury. Teraz wykonujemy z zatrzymaną osobą czynności procesowe” – poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Również 14 września rano do aresztu trafiło dwóch świętokrzyskich biznesmenów. To właśnie oni mieli wręczyć S. łapówkę. Na razie nie wiadomo, jakie korzyści mieli w zamian otrzymać.

Na wieść o zatrzymaniu S. zarząd regionalny PSL zawiesił ją w prawach członka partii. Na stronie partii zostało również opublikowane lakoniczne oświadczenie. „Z zaskoczeniem przyjęliśmy informację o zatrzymaniu Pani Małgorzaty S. Nie znamy żadnych faktów, przyczyn zatrzymania oraz późniejszych skutków” – czytamy.

Wicedyrektor kieleckiego PUP na razie odmawia komentarza. “Jestem w szoku, tyle tylko mogę teraz powiedzieć” – wyznał dziennikarzom lokalnej „Gazety Wyborczej”.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
sandvinik
Użytkownik
sandvinik

PSL… to tak jak skrót BMW w artykułach o wypadkach drogowych…

trewor23
Użytkownik
trewor23

Nie rozumiem dlaczego napisane jest Małgorzata S. Rozumiem, że w przypadku anonimowych osób ma sens pisanie nazwiska z kropką, ale ja jako średnio zorientowany lamer z internetu wpisałem stronę pip w Kielcach i jest tylko jeden dyrektor tej placówki :

http://www.pupkielce.pl/urzad-pracy/kierownictwo_urzedu_pracy.html

jak przeleję dane z tej strony to złamię prawo?

Marek Witkowski
Użytkownik

@trewor23

W myśl obowiązującego prawa, media nie mogą ujawniać danych osobowych osób, które nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem. Osoby publiczne, tak jak w tym przypadku muszą wyrazić na to zgodę. Jeżeli ujawnisz dane osobowe w jakimkolwiek serwisie internetowym, to wykorzystasz media do działań niezgodnych z prawem. Jak pani S. udzieli Ci zgody, to nie ma żadnego problemu.