Chciał wyrzucić uczniów z internatu na rzecz uchodźców

Opublikowano: 11.03.2022 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2375

Prezydent Torunia Michał Zaleski, w ramach pomocy uchodźcom uciekającym przed wojną na Ukrainie, postanowił wyrzucić polskich uczniów z internatów podlegających miejscowym szkołom. Toruński samorząd tłumaczył wpierw, że jest to konieczne, natomiast pod wpływem opinii publicznej wycofał się z niektórych swoich planów.

Portal Torun.naszemiasto.pl napisał w czwartek o przygotowaniu przez Toruń blisko 320 miejsc dla ukraińskich uchodźców. Mają oni być rozlokowani między innymi w internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych przy ul. św. Józefa. Polscy uczniowie zostali więc zmuszeni do szybkich przenosin do innych placówek.

Lokalna witryna pisze jednocześnie o oburzeniu części uczniów oraz ich rodziców. Przypominają oni, że „w trakcie roku szkolnego zostali postawieni przed faktem dokonanym”, a nie każdego stać na dojazdy do Torunia. Na dodatek przeniesienie do innych placówek oznacza ich znaczne zatłoczenie i obniżenie standardu zamieszkania polskich uczniów.

Do sprawy na łamach toruńskiego portalu odniósł się prezydent miasta związany z Porozumieniem Jarosława Gowina. Zaleski stwierdził więc, że „jeżeli mamy lokować uchodźców w halach, to lepiej poszukać innej możliwości pomocy”.

Opuścić swój internat musieli nie tylko uczniowie wspomnianego zespołu szkół ponadpodstawowych. Dzisiaj w sieci internetowej pojawiła się informacja od jednego z nastolatków uczęszczających do VIII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. „Podziękował” on prześmiewczo prezydentowi Torunia za „wyrzucenie 77 osób z internatu na rzecz uchodźców”.

Sprawą wyrzucenia uczniów liceum z ich internatu zajmuje się obecnie portal „Dzień Dobry Toruń”. Przytacza on wypowiedzi niektórych internautów, przypominających między innymi o opłaceniu z góry pobytu nastolatków w tego typu placówkach.

Ostatecznie głos w całej sprawie ponownie zabrał dzisiaj prezydent Torunia. Zaleski zmienił swoje stanowisko i napisał na Facebooku, że miasto nie podjęło żadnej decyzji o wykwaterowaniu uczniów. Z drugiej strony przyznał on, iż rodzice uczniów z VIII LO w Toruniu nie zgodzili się na udostępnienie Ukraińcom dwóch budynków.

Na podstawie: Torun.naszemiasto.pl, Ddtorun.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Kaczor3333 11.03.2022 14:05

  Paranoja ogarnia ludzi z tą pomocą. A tak naprawdę wiadomo o co chodzi. O pieniądze.

 2. Cami 11.03.2022 16:02

  My wogole jestesmy paranoicznym narodem, lubiacym walczyc z wiatrakami, patrz:

  WOSP – gdzies ktos na swiecie cos takiego? i co wszedzie sluzba zdrowia upadla – tylko u nas nie dzieki naiwniakom skladkowym?

  PO/PIS

  szury/szczepany

  itp itd

 3. PeWueN 11.03.2022 23:12

  @Cami maj frend…
  Nasza “służba zdrowia” jak ich nazywasz po pierwsze nie służy zdrowiu, po drugie na pewno nie naszemu, a po trzecie ale nie ostatnie^^ niejaki biznesmen owsik uzbierał w swojej karierze maksymalnie promil wydatków państowych na służbę zdrowia rocznie co czyni jego pomoc realnie mało skuteczną w skali kraju. Jeśli weżmiemy do tego pod uwagę program pomocy wosp z konkretnego roku to zaczynają się cuda. Zbiory i wydatki zostały tak poróżnione przez pewnego blogera, iż biznesmen owsik skacząc po stołach dostał wyrok przeprosić bo kłamał. A bioroboty na to nic. TY też znowu wkulałeś na dobrobyt państwa owsików?
  Co gorsze, pan organizator owsik jest gorliwym wyznawcą covidianizmu i wszczepom w trybie pilnym, i nie mam wątpliwości, że przez tę szuję wszczepiło sobie to gówno, które powoli zabija, mnóstwo młodych ludzi, tylko dlatego, że judził mirażem wolności na swoim jehowym festiwalu. Nie zapomnijcie mu tego nigdy, to moja prośba.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.