Chcesz przechytrzyć specsłużby? Nic prostszego!

Opublikowano: 23.07.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 869

Były pracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego Edward Snowden pracuje nad futerałem dla iPhone’a 6, który ma skutecznie blokować przekaz sygnału GPS, przez co użytkownik telefonu stanie się niewidzialny dla służb wywiadowczych.

Jak podaje kanał telewizyjny CNN, Snowden rozpracowuje model etui we współpracy z amerykańskim hakerem Andrew Juanem, który przebywa teraz w Singapurze.

Producenci nowego etui opublikowali raport na temat swoich badań, w którym wyjaśniają, że nowe modele telefonów komórkowych przekazują informację o lokalizacji nawet w trybie samolotowym. Specjalne spoiwo w dolnej części obudowy jest połączone ze stykiem dla karty SIM, co pozwala wytrapiać wysyłany sygnał. Nowe etui pozwoli temu zapobiec.

Według zamysłu Snowdena technologia ma nieść pomoc dziennikarzom i obrońcom praw człowieka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy z nas nabył taki futerał, w pełni zabezpieczający przez służbami specjalnymi.

Pierwszy model będzie gotowy w przyszłym roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. karmazynowy_szpadel 23.07.2016 18:54

    chcąc połączyć się z kimkolwiek lub odebrać rozmowę konieczne jest podłączenie do sieci gsm. http://www.gdziejestdziecko.pl/lokalizacja-gsm-zawsze-dziala-2
    i robi to aplikacja, która nie posiada specjalnych uprawnień służb. Także futerał można sobie włożyć między bajki, chyba że działałby na zasadzie klatki faradaya całkowicie blokując dostęp telefonu do wszystkiego.
    To pokazuje, że snowden jest tylko aktorem bo na pewno jest tego świadom.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.