Chcesz jeść? Przyłóż palec do skanera!

Opublikowano: 14.03.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 594

W sierpniu, kiedy pisaliśmy o najnowszym przykładzie problemów w Wenezueli, ostrzegaliśmy, że w wyniku załamania gospodarczego w latynoamerykańskim kraju (i to było jeszcze przed tym jak niskie ceny ropy zanurzyły “raj” w dziewiąty krąg piekła), Wenezuelczycy będą wkrótce musieli skanować odciski palców by kupić chleb i inne produkty.

Ten bezprecedensowy krok zaproponowano po tym, jak Maduro miał genialny pomysł wprowadzenia w sklepach spożywczych obowiązkowego systemu odcisków palców w celu zwalczania niedoborów żywności. Powiedział wtedy, że “program powstrzyma ludzi od kupowania zbyt wielu pojedynczych przedmiotów”, ale nie powiedział, kiedy ten program wejdzie w życie.

Obawy o prywatność na bok (wyraźnie Wenezuelczycy mają większe problemy), była nadzieja, że to zanurzanie się w obłęd będzie opóźnione na czas nieokreślony, a ostatnią rzeczą jaką upadająca gospodarka Wenezueli byłaby w stanie robić to przemyt najbardziej podstawowych produktów- coś do czego na pewno doprowadzi dramatyczne racjonowanie.

Niestety dla walczącej ludności Wenezueli, nadszedł czas, jak poinformował w weekend AP, Wenezuela “rozpocznie instalowanie 20 000 skanerów linii papilarnych w supermarketach w całym kraju w dążeniu do wyeliminowania gromadzenia towarów i panicznego ich wykupywania”.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. argos1 14.03.2015 10:41

    W niepodległym państwie, można by było wydać decyzję o wysłaniu im kontenerowca z polską żywnością, której mamy obecnie nadwyżkę, a w zamian Wenezuelczycy przysłali by do Polski tankowiec z ich ropą. Transakcję rozliczono by bezgotówkowo.
    Ale niestety nie jesteśmy niepodległym państwem i Kraina Nadwiślana nie może niczego zrobić bez zgody USA i UE, a o wymianie towarów w formie bezgotówkowej, w świecie pazerności bankowej można jedynie pomarzyć.

  2. niewolnik 14.03.2015 11:18

    Propaganda głodu w niewłaściwych państwach jest tak skuteczna, że USA do dzisiaj przysyła paczki z Unry do głodującej Polski.
    Patrząc na pełne kosze klientów marketów, ludzie naprawdę boją się głodu w rolniczym państwie.

  3. Rozbi 14.03.2015 15:17

    argos1 – a to ciekawy pomysł.
    Tylko pytanie – czy rząd by wywłaszczył z żywności rolników i producentów czy może by kupił od nich po cenie rynkowej, kto zapłaciłby za transport kontenerowca w obie strony i jak byłaby rozdysponowana ropa z Wenezueli ? Własnością rządu czy podzielona między rolników?

    Ale masz racje – gdybyśmy żyli w normalnym kraju i gdyby Wenezuela była normalnym krajem to może jakaś prywatna firma albo spółdzielnia / grupa producentów – dogadałaby się z tamtejszą rafinerią o wymianę barterową – która nie jest zakazana.

    Ale fakt jest taki że ani my ani Wenezuela nie jest normalnym krajem – przecież tam nawet nie można wwozić żywności :
    http://wenezuela.geozeta.pl/wizy

    Jest to taki chory kraj gdzie taniej wychodzi zainstalowanie 20 tysięcy odczytników linii papilarnych niż pozwolić na wolny import żywności, zmniejszyć cła, czy cokolwiek żeby zwiększyć podaż

    A niektórzy temu przyklaskują i obwiniają za to np. U.S.A.

    Niepojęte.

  4. kozik 15.03.2015 18:53

    Kto Wenezuelczykom dostarczy ten system skanowania i centralnego ewidencjonowania skazanych (znaczy: zeskanowanych) i dlaczego właśnie zgniłe i kapitalistyczne USA? Amerykańce mają już doświadczenie z systemem IBM Hollerith, z powodzeniem zastosowanym w niemieckich obozach koncentracyjnych, a od tego czasu na pewno opracowali coś lepszego!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.