Chcą zniszczyć moją firmę!

Opublikowano: 30.10.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1844

O prezesie jednej z największych polskich przetwórni mięsa Henryku Kani ostatnio dużo się mówi. Przedsiębiorca oskarżany jest o przestępstwa skarbowe, z kolei on oskarża państwo o próbę zaszczucia.

Kania przez długi czas nie komentował doniesień, które pojawiają się w mediach, jednak w ostatnim czasie zdecydował się udzielić wywiadu, w którym przyznał, że firma przechodzi obecnie proces restrukturyzacji, a on przebywa w swoim domu za granicą. Kania twierdzi, że skandal, jaki wybuchł wokół firmy, to „afera, której celem jest zniszczenie Henryka Kani i przejęcie spółki za małą część jej wartości” i sprawą powinna się jak najszybciej zająć prokuratura.

Przedsiębiorca poinformował, że firmę stara się przejąć jeden z jego konkurentów, firma Cedrob, przy czym za ułamek jej realnej wartości. Według Kani w sprawę zamieszane może być więcej podmiotów, łącznie z bankami i wymiarem sprawiedliwości.

Kania nie planuje na razie powrotu do Polski, gdyż, jak mówi „nie ma do czego wracać, czuje się opluty i znieważony”. Twierdzi też, że nie ukrywa się przed organami ścigania, które mają jego adres i gdyby była taka potrzeba, skontaktowano by się z nim.

„Zarzuty brzmią poważnie, ale – co chciałem podkreślić – rozmawiamy o sytuacji, którą na podstawie nieoficjalnych przecieków opisała jedna gazeta. W oficjalnym oświadczeniu prokuratury nie pojawiają się żadne zarzuty pod moim adresem” – mówi Kania.

Wcześniej „Puls Biznesu” informował, powołując się na ustalenia prokuratury, że w przedsiębiorstwie Henryk Kania praktykowano wystawianie pustych faktur VAT, w rezultacie czego doszło do wyłudzenia ok. 40 mln złotych. Zatrzymano Grzegorza M., wiceprezesa firmy. Henryk Kania w tym czasie, jak informowały media, „zniknął”, według ostatnich informacji przebywa w swoim domu za granicą. Zawiadomienie na przedsiębiorstwo złożył Alior Bank. Śledztwo prowadzone jest w czterech wątkach: podejrzenia o wyłudzenie VAT, popełnienie oszustwa na szkodę Alior Banku, obligatariuszy oraz dostawców spółki.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.