Chcą zmienić nazwę miasta, bo kojarzy się z rakiem

Opublikowano: 20.09.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 59

Mieszkańcy kanadyjskiego miasta Asbestos wybiorą dla niego w październiku lepiej brzmiącą nazwę – informuje „Travel and Leisure”.

W tym Asbestos, położonym w prowincji Quebec, wydobywano kiedyś minerał o tej samej nazwie, który może powodować raka. Produkcja azbestu została tam zawieszona, jednak mieszkańcy miasta chcą zmienić nazwę i wizerunek tego miejsca.

Z tysiąca propozycji Rada Miasta wybrała pod głosowanie cztery – Apalone, Phénix, Trois-Lacs, and Jeffrey.

Jeffrey to nazwisko pierwszego właściciela zakładów azbestowych. Apalone – gatunek żółwi o miękkiej skórze pochodzący z Ameryki Północnej. Trois-Lacs – nazwa jednej z dzielnic. Phénix – ognisty ptak powstający z popiołów, co ma symboliczne znaczenie dla miasta, którego mieszkańcy chcą radykalnie zmienić swój wizerunek.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o