Chcą zmienić nazwę miasta, bo kojarzy się z rakiem

Opublikowano: 20.09.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 770

Mieszkańcy kanadyjskiego miasta Asbestos wybiorą dla niego w październiku lepiej brzmiącą nazwę – informuje „Travel and Leisure”.

W tym Asbestos, położonym w prowincji Quebec, wydobywano kiedyś minerał o tej samej nazwie, który może powodować raka. Produkcja azbestu została tam zawieszona, jednak mieszkańcy miasta chcą zmienić nazwę i wizerunek tego miejsca.

Z tysiąca propozycji Rada Miasta wybrała pod głosowanie cztery – Apalone, Phénix, Trois-Lacs, and Jeffrey.

Jeffrey to nazwisko pierwszego właściciela zakładów azbestowych. Apalone – gatunek żółwi o miękkiej skórze pochodzący z Ameryki Północnej. Trois-Lacs – nazwa jednej z dzielnic. Phénix – ognisty ptak powstający z popiołów, co ma symboliczne znaczenie dla miasta, którego mieszkańcy chcą radykalnie zmienić swój wizerunek.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.