Gowin chce zalegalizować kłamstwa majątkowe

Opublikowano: 03.05.2012 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 377

Jeśli w życie wejdzie pomysł ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, to parlamentarzyści, ministrowie i urzędnicy nie będą karani za złożenie nieprawdziwych deklaracji w oświadczeniach majątkowych. Jarosław Gowin zauważa, że skoro prawie nie ma skazań za poświadczenie nieprawdy, to należy znieść ten “martwy przepis”.

Propozycja ta wpisuje się w schemat legalizacji praktyki łamania prawa przez ekipę rządzącą.

Jarosław Gowin powołuje się na to, iż w 2010 roku tylko dwie osoby zostały prawomocnie skazane z takiego powodu i proponuje uchylenie kar za to przestępstwo. Oświadczenia majątkowe muszą składać wszystkie osoby pełniące kierownicze stanowiska państwowe, samorządowe oraz parlamentarzyści.

Majątkowa lustracja służy sprawdzeniu, czy sprawujący władzę nie mają ukrytych i nielegalnych dochodów i czy stosują się do przepisów ograniczających ich aktywność w biznesie.

Opracowanie: Yak
Źródło: CIA


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Aaron Schwartzkopf 03.05.2012 14:29

  “Życie stało się lepsze, życie stało się weselsze…”

  Józef Stalin

 2. pasanger8 03.05.2012 14:30

  Tylko dwóch skazanych?To powód by pogonić prokuratorów do roboty by nie było równych i równiejszych!Taki niby rygorysta moralny gdy chodzi o zaglądanie pod pierzynę gejom czy przerywanie ciąży.Jeśli jednak chodzi o patrzenie na rączki elicie władzy(urzędników też wypada do niej zaliczyć)i temu czy nie robią machlojek to relatywista z niego całą gębą!GRRRRRRRRRRRR!!!

 3. ARTUR 03.05.2012 19:02

  Wygląda na to że wszyscy już złożyli przysięgę na “Kol Nidre “

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.