Chcą zakończyć sprawę Smoleńska

Opublikowano: 07.10.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 431

Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej odniósł się w Telewizji Republika do decyzji prokuratury, która bez zastrzeżeń przyjęła analizę przeprowadzoną przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

Niedawno portal niezalezna.pl informował, że Naczelna Prokuratura Wojskowa odrzuciła wniosek pełnomocnika części rodzin smoleńskich. Chodziło m.in. o zbadanie próbek na obecność materiałów wybuchowych na wraku Tu-154M przez inną instytucję niż CLKP.

“Nie jest szokujące, że eksperci policyjni podtrzymują stanowisko rządu. Za to szokujące jest to, że prokuratura mając świadomość, że CLKP jest instytucją rządową i może sprzyjać linii rządowej, nie zgadza się na to, żeby powierzyć zadanie niezależnej instytucji” – mówił w TV Republika Antoni Macierewicz.

Jak tłumaczył, „działanie prokuratury jest stronnicze”. “Nie ma w nich ewidentnie chęci obiektywnego rozstrzygnięcia przyczyn tej tragedii. Zbliżamy się do momentu, kiedy prokuratura będzie chciała ukręcić łeb sprawie katastrofy smoleńskiej” – podkreślał Macierewicz.

Zastanawiający jest również upór prokuratury ws. ekshumację ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

“Po dzień dzisiejszy prokuratura nie zgadza się na sekcje zwłok, co pozwoliłoby na ujawnienie wielu kluczowych informacji. Na podstawie analiz włosów, można byłoby jednoznacznie stwierdzić, że na pokładzie samolotu lecącego do Smoleńska doszło do wybuchu” – argumentował Antoni Macierewicz.

“Szereg działań ze strony prokuratury wskazuje na to, że chcą zakończyć sprawę. Na tym tle szczególnej wagi nabiera sytuacja Ewy Kopacz” – dodawał.

“Ona jest teraz premierem, premier ma jedno szczególne uprawnienie, jeżeli chodzi o katastrofę smoleńską – ma prawo wznowić działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Jeżeli nie będzie chciała wznowić prac, zaangażuje się bezpośrednio w tę sprawę i zacznie odpowiadać moralnie i prawnie za swoje działania” – mówił szef parlamentarnego zespołu.

Autor: plk
Na podstawie: Telewizja Republika
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kolop01989 13.10.2014 03:25

    (Komentarz usunięty – przeczytaj punkt 5f regulaminu i wyłącz CapsLock, jeśli chcesz komentować)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.