Chcą mniejszej liczby imigrantów w klasach

Opublikowano: 26.02.2011 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 601

Prawie połowa fińskich nauczycieli uważa, że proporcje dzieci pochodzenia imigranckiego w klasie powinny zostać ograniczone do 20-30 procent – podaje portal YLE.fi. W coraz większej ilości placówek szkolnictwa publicznego dzieci posiadające status imigrantów stanowią od 45 do nawet 90 procent.

41% nauczycieli zapytanych przez magazyn dla kadry pedagogicznej Oppettaja-lehti, chciałoby ograniczyć liczbę imigrantów w szkołach i miejscach opieki. 33% badanych nie zaakceptowałoby tych ograniczeń.

Trzech na czterech nauczycieli uważa, że imigranci powinni być rozproszeni w kraju, aby uniknąć ich koncentracji w pewnych rejonach. Większość badanych zaznaczyła również, że nie otrzymali żadnego przeszkolenia w uczeniu imigrantów.

Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.