Chcą hodować ludzkie organy wewnątrz zwierząt

Opublikowano: 24.06.2013 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2

W Japonii, wyznaczony przez rząd panel naukowców i ekspertów od prawa, sporządził zalecenia, które będą stanowić podstawę dla nowych wytycznych do badań embrionalnych.

W Japonii istnieje szerokie poparcie dla tego typu badań, które w innych krajach budzą wiele zastrzeżeń.

Naukowcy planują wprowadzenie ludzkiej komórki macierzystej do embrionu zwierzęcia – najprawdopodobniej świni – aby stworzyć to, co nazywa się “chimerycznym zarodkiem”, który może być wszczepiony do macicy zwierzęcia.

Wraz ze wzrostem zwierzęcia “nosiciela” taki zarodek będzie rosnąć zamieniając się w ludzki organ, nerki lub nawet serca.

Po zabiciu dorosłego zwierzęcia, narządy zostaną zebrane i przeszczepione człowiekowi z chorym organem.

Na podstawie: telegraph.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Konter
Użytkownik
Konter

Wątpie żeby było możliwe wyhodowanie samego organu w taki sposób.

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

mi też się wydaje to wątpliwe, a nawet jakby się udało to nie sądzę żeby działał dokładnie tak jak organ ludzki.. no ale czas pokaże

Krzysztof
Użytkownik
Krzysztof

dobry pomysł, coś takiego przyspieszy szukanie organów dla ofiar wypadków bądź ciężko chorych, którzy potrzebują takiego a nie innego narządu. Oczywiście, zaraz odezwą się obrońcy etyki i moralności, że to nie jest ludzkie, ale ważniejsze jest ludzki życie, niż poczucie etyki. Według mnie etyka stopuje w jakimś stopniu rozwój medycyny. ninjas84 dobrze napisał, długo organy wyhodowane w taki sposób nie będą działały tak jak powinny, ale rozwój medycyny i badań w tym kierunku pozwoli naprawić ewentualne usterki takowego narządu. ja jestem za

TowarzyszHusarski
Użytkownik
TowarzyszHusarski

My to się niczego nie nauczymy.

Wystraczy w końcu zacząć dbać o środowisko, zbanować niezdrową żywność, zacząć promować tę organiczną , zacząć krzewić kulturę fizyczną wśród młodych i dorosłych – np tak jak w Japonii – każdy pracownik ( umówmy się, że większość) musi uprawiać sport – nie ważne czy sprzątacz czy prezes , tam istnieją ligi rozgrywek sportowych między korporacjami i firmami i sztuczne ograny nie będą nam potrzbne.

Już pierwsze nieśmiałe głosy zaczynają szeptać , że witaminki z próbówki to związki tylko chemicznie podobne do żywych witamin z owoców, które czasami w ogole nie dzialaja.

Czekam na pierwszych ludzi szukających trufli ;)

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Starzejący lub chory , średnio rozgarnięty miliarder , pewnie już dawno ,,ufundował,, ośrodek badawczy w jakimś zakamuflowanym miejscu . A to teraz to … takie wyjście z ukrycia . I dziwię się że dopiero teraz się za to biorą .
Czy to możliwe ?
Spokojnym leszczem !
A zrobiłbym tak :
Wstępna hodowla na ,,rusztowaniu,, przy użyciu komórek macierzystych , a potem implantacja . Ochrona tradycyjna jak przy przeszczepach albo może moją już ,,coś,, lepszego do oszukiwania układu odpornościowego nosiciela .. np : jakieś tkankowo-zgodne tymczasowe błony , do osłony hodowanego organu .

czlowiek
Użytkownik
czlowiek

Ja jestem przeciwnikiem takich działań, cofamy się, a to krok właśnie w tył.
Nie zapomnijcie, że ludzie od NWO planują stworzenie genetycznie modyfikowanego człowieka a właśnie jakaś etyka czy moralność stoją na przeszkodzie, kroczek po kroczku -in vitro, aborcja, tworzenie tego typu organów.
Rozwój technologiczny -dobrze, ale dajmy jego owoce Ziemskiemu Społeczeństwu, a tymczasem jeden biegun umiera z głodu, z pragnienia, z brakiem środków do życia, a drugi pławi się w luksusach wymyśla jak rozwinąć swoje iMPERIUM totalnej kontroli. Warto o tym pomyśleć wypowiadając się na takie tematy.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Przyszłość jaką chcą Nam zafundować to mieszanka Orwella z jego ,,1984,, i ,,Nowego wspaniałego świata,, Aldousa Huxleya . Ten artykuł odpowiada o części Aldousa , czyli różnie zmodyfikowanych ludziach ,a co za tym idzie zajmowanej pozycji w społeczeństwie :(