Chanukowe świece znowu w Sejmie

Opublikowano: 06.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2839

W budynku Sejmu kolejny raz odbyła się uroczystość odpalania świec, mających symbolizować żydowskie święto Chanuka. Ponownie w wydarzeniu brali udział przedstawiciele chasydzkiej sekty Chabad-Lubawicz i były izraelski ambasador Szewach Weiss, którym towarzyszyli politycy Prawa i Sprawiedliwości na czele z wicemarszałek i rzeczniczką partii Beatą Mazurek czy ministrem rolnictwa Krzysztofem Ardanowskim. Jednocześnie nie stwierdzono protestów liberalnej opozycji, w innych przypadkach ochoczo nawołującej do rozdziału religii i państwa.

Wydarzenie już kilka dni temu zostało zapowiedziane przez Kancelarię Sejmu, zaś zapaleniu chanukowej lampy towarzyszyć ma jedenaście plansz przedstawionych pod hasłem „Chanuka – wystawa fotografii z Mea Shearim w Jerozolimie”. Organizacją wydarzenia zajęła się z kolei chasydzka i mesjanistyczna żydowska sekta Chabad-Lubawicz, która za kilka dni będzie również brała udział w podobnej uroczystości odbywającej się rokrocznie w Pałacu Prezydenckim.

W celebracji żydowskiego święta Chanuki, poza przedstawicielami wspomnianego wyżej kontrowersyjnego środowiska, wzięli udział między innymi były izraelski ambasador Szewach Weiss, wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS-u Beata Mazurek, a także minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski, wiceprezes PiS Adam Lipiński czy poseł Marek Suski.

Żydowska Chanuka znana jest również jako święto świateł, ponieważ nie może ona obyć się bez zapalenia świeczek na chanukowej lampie, czyli charakterystycznym dziewięcioramiennym świeczniku. Samo żydowskie święto upamiętnia cud jaki miał rzekomo wydarzyć się w drugim wieku przed naszą erą w trakcie narodowowyzwoleńczego Powstania Machabeuszów – w Świątyni Jerozolimskiej zapalono wówczas świece, które miały palić się tylko jeden dzień, lecz ostatecznie przetrwały osiem dni.

Kolejna oficjalna uroczystość odpalenia żydowskich świec odbędzie się w niedzielne popołudnie 9 grudnia, a do Pałacu Prezydenckiego zaprasza na nie dziennikarzy prezydent Andrzej Duda wraz ze swoją małżonką. Sama „tradycja” czczenia Chanuki została zapoczątkowana w 2006 roku przez ówczesną głowę państwa, Lecha Kaczyńskiego.

Na podstawie: Sejm.gov.pl, Facebook.com/kancelariasejmu
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Szykuje się nowe święto państwowe…

wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Menachem Mendel Schneerson przywódca odłamu Chabad-Lubawicz owiedział w. 1994r. “Słowianina, Rosjanina, można zniszczyć, ale nigdy nie podbić. To dlatego ten lud [dosłownie: materiał siewny] podlega likwidacji, a najpierw ostrej redukcji ich liczebności”. A oni tych psychopatów do sejmu zapraszają.

beth
Użytkownik
beth

nieco bliżej o tradycjach importowanych do Polski

https://www.youtube.com/watch?v=BUdG4wu0cS0

polach
Użytkownik
polach

Część Polaków to ślepcy be rozumu, aby nie wyciągać wniosków kto nami “rządzi”…przy tym cyrku jaki w sejmie wyprawiają z syjonistami co roku od 2006…

Aksamitny
Użytkownik
Aksamitny

Można wiele zarzucić Hazarom i żydostwu jako takiemu, ale jedno trzeba im przyznać: wiedzą jak w cieniu gromadzić wpływy, władzę i pieniądze (co się nawzajem przekłada). To, co teraz robią przed kamerami dowodzi ich siły. Wychodzą z ukrycia, bo ich na to stać.
Pretensje, że nas dominują w naszym kraju możemy mieć tylko do siebie, bo naiwnie większość z nas wierzy, że jeśli będziemy prawi i miłosierni, to koniec końców zapanuje pokój. A przecież “Si vis pacem, para bellum” – i to na wszelkich płaszczyznach.