Cesarskie cięcie zwiększa ryzyko alergii

Opublikowano: 01.03.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 396

Specjaliści z Henry Ford Health System donoszą, że dzieci urodzone za pomocą cesarskiego cięcia są bardziej narażone na rozwój alergii niż te, które urodziły się w sposób naturalny. Naukowcy odkryli, że gdy dziecko, które przyszło na świat w wyniku cesarskiego cięcia, jest narażone na wysoki poziom powszechnie spotykanych alergenów, to istnieje pięciokrotnie większe ryzyko w porównaniu z dziećmi urodzonymi w sposób naturalny, że przed ukończeniem 2. roku życia zapadnie na alergię.

Christine Cole Johnson, główna autorka badań, uważa, że wzmacnia to hipotezę mówiącą o wpływie drobnoustrojów na zdrowie dzieci. – Sądzimy, że wystawienie dziecka na kontakt z bakteriami obecnymi w kanale rodnym, ma wpływ na jego system odpornościowy – stwierdziła pani doktor. Uczona dodaje, że w przewodzie pokarmowym dzieci urodzonych za pomocą cesarskiego cięcia znajduje się taki zestaw mikroorganizmów, który może czynić ich organizmy bardziej podatnymi na wytwarzanie przeciwciała immunoglobuliny E (IgE). A to właśnie obecność IgE jest powiązana z rozwojem alergii i astmy.

Naukowcy doszli do powyższych wniosków po badanich, w których brało udział 1258 dzieci urodzonych w latach 2003-2007. Maluchy badano gdy miały miesiąc, pół roku, rok i dwa lata. Na potrzeby badań pobierano próbki z pępowiny, kału, krwi, krwi matki i ojca, mleka matki, badano kurz w domu, zwierzęta domowe, wystawienie na dym papierosowy, historię alergii i astmy w rodzinie, historię choroby dziecka oraz zażywane przez nie lekarstwa.

Badania finansowały Henry Ford Hospital oraz Narodowy Instytu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: Henry Ford Health System
Źródło: Kopalnia Wiedzy


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Jac 01.03.2013 20:42

    Znam trójkę dzieci po cesarce i żadne nie ma alergii

  2. ponczekus 02.03.2013 02:55

    Ja uczyłem się na studiach statystyki matematycznej i mnie takie tendencyjne badania przyprawiają o zgrozę. Jak to łatwo ludzi przestraszyć cyferkami. A ja odpowiedź znam i ona jest w nonsensopedii

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.