Cena kryptowalut spada, bo rządy próbują je kontrolować

Opublikowano: 31.12.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1460

Kryptowaluty są w tym tygodniu w wielkiej gorączce, a ich wartość gwałtownie spada. Bitcoin i Ethereum straciły na wartości prawie 7% w świetle nowych obaw przed ściślejszą regulacją walut cyfrowych.

Spadek nastąpił po tym, jak Bank Centralny Rosji ogłosił, że będzie weryfikował transakcje związane z kryptowalutami.

Tymczasem Bank Rezerw Indii wezwał parlament do przyjęcia przynajmniej wstępnej wersji ustawy, która będzie regulować korzystanie z kryptowalut.

Analitycy z CoinDesk, serwisu informacyjnego specjalizującego się w bitcoinach i walutach cyfrowych, przypisują to obawom o nowe decyzje regulacyjne, które Rezerwa Federalna USA może podjąć w 2022 roku.

Według CoinDesk, Bitcoin spadł we wtorek o ponad 7% do 47 330 dolarów, o ponad 30% poniżej rekordowego poziomu 68 990 dolarów.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. flipper 31.12.2021 18:06

    A nie dlatego że wieloryby zabrały 250 mld $ i wszyscy spanikowali?
    (https://cryptopotato.com/crypto-market-cap-lost-250-billion-in-3-days-as-btc-slid-to-46k/)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.