Cejrowski usprawiedliwia zabijanie Palestyńczyków

Opublikowano: 19.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 935

Podróżnik i mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, Wojciech Cejrowski, w programie z 17 maja 2018 r.w telewizji publicznej odniósł się do trwającego konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Osoba będąca z bliżej nieznanych powodów autorytetem dla sporej części polskiej prawicy, usprawiedliwia zabicie ponad sześćdziesięciu Palestyńczyków z powodu rzucania przez nich kamieniami, a także twierdzi, że napięcia w relacjach polsko-żydowskich byłby mniejsze po… uznaniu przez nasz kraj Jerozolimy jako stolicy Izraela.

Cejrowski jest stałym gościem programu „Minęła 20” emitowanego na kanale TVP Info, gdzie w każdy czwartek komentuje bieżące wydarzenia wraz z Michałem Rachoniem, obecnie dziennikarzem i byłym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości w Trójmieście. Wczoraj jednym z głównych tematów poruszanych przez Rachonia i Cejrowskiego była kwestia konfliktu izraelsko-palestyńskiego, a dokładnie poniedziałkowych wydarzeń towarzyszących przeniesieniu ambasady Stanów Zjednoczonych z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Mieszkaniec Stanów Zjednoczonych starał się więc usprawiedliwiać działania izraelskiego wojska, uznając przy tym historyczne prawo Żydów do kontroli nad Jerozolimą. Według Cejrowskiego tak brutalna pacyfikacja palestyńskich protestów była konieczna, ponieważ mieli oni… rzucać kamieniami w izraelskich żołnierzy. Słowom tym towarzyszyło dość absurdalne porównanie, w którym podróżnik starał się przekonywać, iż w Polsce również trzeba byłoby zdecydować się na ten krok, gdyby… Kujawianie buntowali się przeciwko decyzji bliżej nieokreślonego wójta.

W dalszej części rozmowy Cejrowski stwierdził, że Polska powinna była uznać Jerozolimę za stolicę Izraela, podając przykład amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, który z powodu swojej miłości do tego kraju jest hołubiony przez syjonistów. Dodatkowo podróżnik twierdzi, że dzięki takiemu posunięciu możliwe byłoby zmniejszenie napięć polsko-żydowskich, wywołanych nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Podróżnik nie pierwszy raz przejawia jednoznacznie proizraelskie stanowisko. W grudniu ubiegłego roku również poparł on decyzję Trumpa o przeniesieniu wspomnianej placówki, uzasadniając to „bożą sprawiedliwością”, a także uznaniem Żydów za jedyną grupę odpowiadającą za wybudowanie Jerozolimy.

Na podstawie: źródła własne, TVP.info
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Fenix 19.05.2018 12:31

  Ja ,opowiadam się za jednym ludzkim życia stanem.

 2. rumcajs 19.05.2018 12:48

  To jest człowiek o sposobie myslenia podobnym do sposobu myslenia neandertalczyka, z maicierewiczem po społu. Jego wypowiedzi nie da sie “strawic”, a na dodatek wstawianie go do TV publicznej, jako “łałtorytet”, to kpina do 6 potęgi. Swiadczy tpo także o inteligencji zarówno tych co o tym zdecydowali, jak tez “prowadzacego program… żenada..

 3. Radek 19.05.2018 16:34

  “o sposobie myślenia podobnym do sposobu myślenia neandertalczyka” Trudno żebyśmy wiedzieli o sposobie myślenia neandertalczyka, ale przypuszczalnie Rumcajs masz rację. Choć czasem lubię go posłuchać, zdarzają mu się trafne osądy, choć nie w tematach politycznych, gdzie raczej reprezentuje wysoce barbarzyńskie podejście. Zaś w jego opisach podróży przeważa ironia zmieszana z pogardą, co myślę że mogło być obce dla neandertalczyka. Poza tym jest ordynarny sarkastycznie względem nie białych i nie Katolików.

 4. robi1906 19.05.2018 16:57

  Cejrowski, to błazen.
  Owszem, przez chwilę go szanowałem, dlatego,
  bo wydawało się, że traktuje “dzikusów” jak ludzi i, że podchodzi do nich z szacunkiem,

  ale maska opadła i wyszedł z niego burak i nieuk (bo robi z siebie chrześcijanina pierwszej wody),
  z tego co pamiętałem z Biblii (nawet jeśli to barachło traktować poważnie).
  to czy żydzi, Izraelici, Jehowe, hebrajczycy, czy jakkolwiek tych dziadów i morderców nazwiemy, ONI nie założyli tej całej Jerozolimy,
  oni ją sobie zdobyli i zawłaszczyli, jak to pasożyty mają we zwyczaju,

  a tu orędownik biblijnej “prawdy” o tym nie wie?,
  i klepie jakieś zdrowaśki że Jerozolima powinna być ich stolicą.

 5. ZIWK 19.05.2018 19:49

  Człowiek w d… był i g… widział.
  Ciekawe, czemu ten “patriota” mieszka sobie wygodnie w USA, a nie w wielbionej przez niego PiSSolsce
  Za jedną jego wypowiedź o sprzedaniu Szczecina Niemcom w zamian za reparacje powinien dostać betonowe buty i skierowanie do szamba.

 6. Radek 20.05.2018 07:10

  Może mieszkanie w USA się mu tak na mózg rzuciło? Albo najpierw mówi, a potem czasem pomyśli, ale jest już za późno. Naprawdę, szkoda że taki człowiek publicznie się wypowiada, a jeszcze gorzej, że są ludzie którzy uważają go za autorytet. Przy budce z piwem byłby całkiem spoko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.