„Cegiełki życia” znalezione w centrum Drogi Mlecznej

Opublikowano: 12.07.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1295

Międzynarodowa grupa naukowców opublikowała artykuł, w którym podzielili się nowymi faktami o naszym wszechświecie. Tak więc naukowcom udało się znaleźć substancję, z której powstają wszystkie żywe istoty.

Mówimy o nitrylach. Są ważnymi elementami budulcowymi dla RNA i DNA. Zostały znalezione w obłoku molekularnym G+0.693-0.027 za pomocą dwóch potężnych teleskopów w Hiszpanii. Według danych nitryle są jedną z najczęstszych rodzin chemicznych w kosmosie.

Uzyskane informacje potwierdzają hipotezę, że życie na Ziemi powstało dzięki związkom RNA. Następnie w procesie ewolucji pojawiły się enzymy DNA i białka. Naukowcy nie zaprzeczają obecności życia pozaziemskiego, które również opiera się na RNA.

Temperatura obłoku molekularnego w centrum naszej galaktyki wynosi -173°C, a jego średnica to około 3 lata świetlne. Jednocześnie masa G + 0,693-0,027 jest około tysiąc razy większa niż masa Słońca. Na chwilę obecną naukowcy nie znaleźli śladów formowania się nowych opraw w tej chmurze.

Zdjęcie: Unsplash (CC0)
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.