CDC współpracowała z „Twitterem” usuwając „dezinformację”

Opublikowano: 10.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2021

Jak pokazują dokumenty wydarte w ramach wolnego dostępu do informacji (FOIA), pracownicy agencji CDC (Centers for Disease Control and Prevention – Centra Kontroli i Prewencji Chorób) umawiali się z pracownikami „Twittera” ustalając, które z informacji powinny być poddane cenzurze.

W tym celu „Twitter” utworzył specjalny portal tylko dla urzędników państwowych, w tym agencji CDC, gdzie mogli przesyłać do „Twittera” wpisy internetowe i „podejrzane strony”, które rzekomo zawierały „dezinformację na temat COVID-19”.

Wydarte od urzędników państwowych reżimu Bidena dokumenty zostały opublikowane przez organizację pozarządową America First Legal (AFL) i staną się dowodem w procesie sądowym przeciwko CDC.

Korespondencję prowadzili ze sobą m.in. Todd O’Boyle z „Twittera” i Carol Crawford z CDC. Np. w maju 2021 roku urzędniczka CDC wysłała „Twitterowi” email zatytułowany „Dezinformacja na temat COVID-19”, z linkami do wpisów na „Twitterze”. O’Boyle zapewnił ją, że „przejrzy” te wpisy.

Jak wiemy, strona społecznościowa „przyglądała” się milionom wpisów kasując je i likwidując konta, a podobnie jak „Facebook”, który od początku tzw. pandemii usunął ponad 16 milionów wpisów uznane przez rządowo-korporacyjnych cenzorów za „szerzące dezinformuję”. Współpraca była na tyle doskonała, że „Facebook” przesłał CDC informację chwaląc się usunięciem milionów wpisów.

Innym razem, 2 września 2021 r. Crawford wysłała „Twitterowi” email z sugestią monitorowania wpisów z hashtagiem „pcrtest”. W kolejnym emailu Crawford pisała o bezpośrednim „flagowaniu” informacji o COVID-19 przy użyciu konta rządowego census.gov.

W wydanym przez organizację AFL komunikacie rzecznik prasowy Gene Hamilton napisał: „W ostatnich miesiącach miliony Amerykanów było świadkami rozbijania po kawałku „dezinformacji”. Pod każdą warstwą szokujących szczegółów dotyczących partnerstwa między rządem federalnym a firmami Big Techu znajduje się kolejna warstwa powiązań, spisków i współpracy między ośrodkami władzy, które dążą do stłumienia informacji”.

Opublikowany przez AFL zbiór dokumentów liczy niemal 600 stron. CDC ujawniając te dokumenty, ocenzurowała dużą część tekstu. Poniżej przykład „odtajnionej” korespondencji z powycinanymi przez CDC fragmentami.

Oprócz operacji dezinformowania społeczeństwa ws. „bezpiecznych i skutecznych szczepionek” (oraz innych aspektów tzw. pandemii) reżim Bidena poprzez agencje rządowe wspierał wiele instytucji pozarządowych (np. KFF – The Kaiser Family Foundation), których członkowie służyli również w administracjach Bidena i Obamy. Lewicowa fundacja KFF otrzymywała fundusze także od Google’a i Twittera.

Źródło: Bibula.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.