CDC chce zmienić definicję osoby w pełni zaszczepionej

Opublikowano: 23.10.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1464

Dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) z USA w piątek zasugerowała, że definicja tego, kto jest „w pełni zaszczepiony”, może się zmienić, gdy dawki przypominające staną się bardziej powszechne.

Na razie, aby spełnić kryteria CDC dotyczące „pełnego zaszczepienia”, trzeba mieć dwa zastrzyki szczepionki Moderna lub Pfizer COVID-19, albo jedną dawkę Johnson & Johnson’s.

„Będziemy się temu przyglądać. Być może w przyszłości będziemy musieli zaktualizować naszą definicję „w pełni zaszczepionego”” – powiedziała dziennikarzom dyrektor CDC Rochelle Walensky. Piątkowa wypowiedź Walensky stanowią odwrócenie wcześniejszego stanowiska. Pod koniec września powiedziała ona, że federalni urzędnicy ds. zdrowia na razie nie rozważają zmiany definicji „w pełni zaszczepionych”.

W ostatnich tygodniach urzędnicy ds. zdrowia w krajach takich jak Australia nie wykluczyli ciągłych szczepień przypominających jako warunku zatrudnienia lub posiadania ważnego paszportu szczepionkowego.

Premier Daniel Andrews podczas konferencja prasowej stwierdził, że kto wie, jakie warianty wirusa nadejdą?”

Na początku września Izrael stał się pierwszym krajem, który ogłosił, że tak zwane „zielone przepustki” wygasną sześć miesięcy po drugiej dawce szczepionki Pfizera. Władze w Bahrajnie poszły tym tropem zapowiadając, że ci, którzy kwalifikują się do szczepień przypominających, a ich nie otrzymają, ryzykują utratę statusu szczepień.

Walensky w piątek również ponownie wezwała do zaszczepienia ludzi, którzy nie otrzymali szczepionki COVID-19, ale zastrzegła, że „żadna szczepionka – nawet po trzeciej dawce – nie zapewnia 100% ochrony”.

Najnowsze dane CDC pokazują, że więcej Amerykanów otrzymuje szczepienia przypominające niż pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 5 , średnia ocena wartości wpisu: 3,60 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. hashi 23.10.2021 19:09

    Genialny plan wszystkim mieszkańcom ziemi należy codziennie aplikować dawkę przypominającą za 100$ sztuka. To ma być ich główne źródło pożywienia i energii dzięki czemu zyskają nieśmiertelność. Elitom władzy wcale nie chodzi o pieniądze oni pragną by wszystkim żyło się długo i szczęśliwie. Zapanuje raj na ziemi.

  2. woma123 23.10.2021 23:35

    “Interstate 60” (polski tytuł “Ale jazda”).

    DuDuS

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.