CBŚP szuka świadków śmierci Jolanty Brzeskiej

Opublikowano: 04.09.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1036

W związku ze wznowieniem śledztwa w sprawie śmierci działaczki lokatorskiej policjanci z CBŚP (Centralne Biuro Śledcze Policji) zwracają się do wszystkich, którzy mogli 1 marca 2011 w Lesie Kabackim natknąć się na zwęglone ciało Jolanty Brzeskiej. Wiedzą, że wówczas w okolicy znajdowało się więcej osób niż jeden spacerowicz, który znalazł ciało i zgłosił to policji.

Apel powstał na zlecenie prokuratury. „Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że ciało kobiety zostało zauważone także przez osoby tam spacerujące, których personaliów do chwili obecnej nie ustalono” – czytamy. Wszystkich, którzy mogą okazać się pomocni, organy ścigania proszą o kontakt ze stołecznym oddziałem CBŚP (tel. (22) 60-180-58).

Działacze lokatorscy trafnie zwracają jednak uwagę, że apele te pojawiają się stanowczo za późno.

Prokurator Maciej Załęski z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku (to ona obecnie bada sprawę) – twierdzi, iż w toku śledztwa ustalono, że z pewnością 1 marca 2011 w Lesie Kabackim przebywało wielu świadków, którzy mogliby okazać się przydatni. “Personalia osób, które natknęły się na ciało kobiety i zgłosiły to na policję, były znane od początku śledztwa. Świadkowie ci zostali przesłuchani i przeprowadzono z nimi wszystkie konieczne czynności” – powiedział mediom prokurator.

Jolanta Brzeska opuściła swoje mieszkanie 1 marca 2011 – już do niego nie wróciła. Informator Strajku.eu twierdzi, że wszystko wskazuje na to, iż opuściła mieszkanie w sposób nagły (być może pod przymusem), ponieważ pozostawiła na kuchennych szafkach mięso na kotlety, które tego dnia miała przyrządzać na obiad. Jej ciało znaleziono 6 dni później.

Śledztwo w sprawie je śmierci w 2013 roku umorzono z powodu niewykrycia sprawców. Prokuratura podała, iż działaczka zmarła na skutek podpalenia naftą, po którym nastąpił wstrząs termiczny. Jolanta Brzeska miała rozległe oparzenia ciała, była podtruta dwutlenkiem węgla. Po latach upominania się o jej pamięć przez Komitet Obrony Lokatorów, adres Nabielaka 9 trafił pod lupę Komisji Weryfikacyjnej (pod koniec 2017 decyzja dot. reprywatyzacji z 2006 roku wydana przez byłego sekretarza m.st. Warszawy Mirosława Kochalskiego została uchylona), a śledztwo w sprawie śmierci Brzeskiej wznowiono. Trwają przesłuchania.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cami 04.09.2018 10:47

    Prokuratura w GDA? przeciez to matecznik POskich zlodziejskich swin umoczonych we wszystkie przejecia nie swoich wlasnosci itp. zlodziejskich afer – czyli co bedzie zamiatanko pod dywan? Czy juz tam zdazono wymienic cala “nadzwyczajna kast ludzi” ? co smiem watpic bo Karnos , Adamowicz juz by siedzieli 🙁

  2. Fenix 05.09.2018 09:26

    Uzurpatorzy ! Uzurpatorzy !Uzurpatorzy ! Niech usłyszą na Wiejskiej . Ludzie upominamy się o zwrócenie władzy Narodowi Polskiemu !!!
    Ludzie, najwyższy czas wygonić wszystkie partie, i wszystkich pieniaczy z sejmu .
    Ludzi wolnych sejmowanie, ludzi wolnych jedno prawo naszym wyborem!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.