CBA zatrzymało cztery osoby ws. korupcji w KHM

Opublikowano: 05.02.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 983

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby w związku z podejrzeniem o korupcję przy dostawie sprzętu dla KGHM Miedź, informuje PAP. Zatrzymani to dwaj pracownicy spółki i dwóch przedsiębiorców.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA poinformował, że zatrzymanie zostało przeprowadzone przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury CBA na podstawie własnych materiałów Biura. Funkcjonariusze przeszukują mieszkania i biura zatrzymanych i zabezpieczają materiał dowodowy.

Wszczęte śledztwo dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w latach 2012-2016 przez osoby pełniące funkcje publiczne. Zatrzymani to dwaj przedsiębiorcy z Dolnego Śląska i dwóch kierowników z GK KGHM. Pracownicy spółki mieli przyjmować korzyści majątkowe w zamian za preferowanie firm przedsiębiorców przy udzielaniu zamówień na dostawę urządzeń do kopalń. Łapówki miały wynosić od kilku do 65 tys. zł.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.