Carlson Tucker na celowniku żydowskiej Ligi Anty-Defamacyjnej

Opublikowano: 25.09.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 891

Anti-Defamation League ponawia swoje apele do Fox News o zwolnienie Tuckera Carlsona po tym, jak telewizyjny celebryta w czasie największej oglądalności wydawał się podzielać teorię „wielkiej podmiany” rasy białej, uznawanej za rasistowską. ADL twierdzi, że, Carlson „otwarcie przejmuje argumenty białych nacjonalistów”.

Gospodarz programu Fox News miał wedle ADL, wielokrotnie wzniecać strach przed demokratami za sprowadzania nie-białych imigrantów w celu „zastąpienia” amerykańskiego (czyli zdaniem krytykujących “białego”) elektoratu. W środę wieczorem Tucker stwierdził, że administracja Bidena celowo próbuje „zmienić skład rasowy kraju” poprzez imigrację.

„W kategoriach politycznych ta polityka nazywa się „wielką podmianą”; zastąpieniem starych Amerykanów bardziej posłusznymi ludźmi z odległych krajów” – stwierdził Carlson. „A jeśli odważysz się powiedzieć, że to się dzieje, będą na ciebie histerycznie krzyczeć” — dodał.

Tak zwana teoria „wielkiego podmiany” zakłada, że między liberałami i bogatymi elitami istnieje spisek aby demograficznie i kulturowo zastąpić białą populację krajów o europejskich korzeniach imigrantami pochodzenia pozaeuropejskiego.

Zdaniem krytyków teoria ta służyła jako motyw przypadków masowych strzelanin i mordów w USA.

ADL ostrzega jednak, że „pomimo swoich jawnie rasistowskich i antysemickich korzeni, ta spiskowa teoria – w dużej mierze dzięki poparciu jej przez Carlsona – stała się bardziej obecnie akceptowalna w Partii Republikańskiej, a wielu prawodawców i urzędników GOP otwarcie na nią się powołuje”.

W czwartek, w odpowiedzi na najnowszy segment Carlsona, dyrektor generalny ADL Jonathan Greenblatt ponowił apel do Fox News, aby sieć pozbyła się swej najbardziej dochodowej gwiazdy.

„Wykorzystywanie przez Tuckera Carlsona, gospodarza jednego z najczęściej oglądanych programów informacyjnych w kraju, platformy Fox News jako megafonu do rozpowszechniania toksycznej, antysemickiej i ksenofobicznej „teorii wielkiego zastąpienia” jest odrażającym i niebezpiecznym nadużyciem jego platformy” — pisze Greenblatt.

O wyrzucenie Tuckera Carlsona apelują również organizacje islamskie„Tucker Carlson po raz kolejny udowodnił, że jego program stanowi poważne zagrożenie dla naszego społeczeństwa” – uważa Edward Ahmed Mitchell, zastępca dyrektora krajowego Rada ds. Stosunków Amerykańskich z Islamem. „Fox News powinien zwolnić pana Carlsona i każdego innego gospodarza programu, który promuje te rasistowskie, niebezpieczne teorie spiskowe”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Zohan Dvir
Użytkownik
Zohan Dvir

Brawooo!, szkoda że przypłaci to robotą albo życiem