Call center zmienia akcent pracowników

Opublikowano: 27.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1238

Amerykańska firma Sanas wprowadziła do użycia w call center innowacyjne urządzenie zmieniające akcent pracowników. Rozwiązanie zastosowane głównie w Indiach i Filipinach wzbudza jednak spore kontrowersje, dlatego pojawiają się wobec niego głównie zarzuty o „rasizm” i „dyskryminację akcentową”.

Jeden ze start-upów działających w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej opracował narzędzie służące do zmiany akcentu na amerykański przez korzystające z niego osoby. Tym samym w czasie rzeczywistym modyfikuje ono głos między innymi osób zatrudnionych w firmie Sanas.

Blisko tysiąc pracowników z Indii i Filipin ma obecnie korzystać z innowacyjnego urządzenia. Firmy wymagają bowiem od zatrudnionych przez siebie osób używania amerykańskiego akcentu w rozmowach z klientami i osobami pracującymi w oddziałach w innych krajach.

Sam star-up uważa, że urządzenie powstało, aby zapewnić komfort psychiczny pracownikom, a także przełamać uprzedzenia towarzyszące ich nieamerykańskiemu akcentowi. Ostatecznie firma spotkała się jednak z krytyką, bo zatrudnieni „brzmią obecnie zbyt biało” i urządzenie niszczy „różnorodność językową”.

Brytyjska stacja BBC cytuje w tym kontekście Ashleigh Ainsley, współzałożycielkę organizacji Color in Tech. Pytała się ona retorycznie „czy mamy zmieniać kolor skóry ludzi, bo niektórzy mogą ich nie lubić z pobudek rasistowskich”. Poza tym według Ainsley narzędzie może prowadzić do „dyskryminacji akcentowej”.

Zdjęcie: State Farm (CC BY 2.0)
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.