Cała Ukraina bez prądu po nowym ostrzale

Opublikowano: 24.11.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 856

Kolejne, masowe ostrzeliwanie Ukrainy przez Rosję spowodowało koszmarne skutki, w tym również w Mołdawii. Ukraina, mimo odzyskiwania terytoriów anektowanych przez Rosję, znajduje się w coraz gorszej sytuacji.

Źródło: YouTube.com

16

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. X3na 24.11.2022 12:51

  To teraz jewropejscy terroryści z ЄС.europa.eu (chodzi o tych w cyrku w Brukseli) naładujcie sobie na Ukrainie swoje litowe samochody. Benzyniakiem czy dizlem bezproblemowo byście wyjechali (problem może być tylko ze służbą graniczną).

  Tym właśnie skończy się wprowadzanie na siłę debilnej, dziurawej i niepraktycznej oraz nieekologicznej technologii “samochodu elektrycznego”. Teraz z Khersona czy z Moldowy wyjedźcie za granicę uciekając przed czyimiś rakietami.

  Widzicie teraz, że jesteście zniewoleni i straciliście dalszą możliwość obrony względem jakiegokolwiek agresora, czy to agresora w postaci innego obcego państwa czy to uszatych czy też widzimisię ch…ni jewropejskiej?

 2. Stary Kulas 24.11.2022 14:49

  Muszę cię Xena zmartwić, ale benzyny też nie kupisz bo bez sieci komórkowej* nie działają kasy fiskalnej i nie wolno dokonywać operacji sprzedaży.
  * sieć komórkowa bez prądu działa maksymalnie 24 godziny.

 3. X3na 24.11.2022 16:05

  Stary Kulasie, muszę Cię zmartwić, ale to o czym piszesz to jest sztuczne ograniczenie i zawsze można podjąć strategiczną decyzję o braku rozliczeń kasowych za paliwo w widmie wojny. Państwo może takie coś wprowadzić czasowo – nie wszystkie działania na wypadek wojny muszą być kolejnym ograniczeniami. Poza tym podam Ci kilka rozwiązań i niedziałających alternatyw dla litowców (elektryków):

  1) Benzynę zatankować w kanistry, gdy wiadomo, że będzie ostrzał. Przyda się też na mołotowy. Alternatywa w litowcu: zapasowa bateria za bagatela Є20000 (czyli około 100 tys. zł).

  2) Iść pożyczyć od sąsiada – może ma zapas. Alternatywa dla samochodów litowych: poproś sąsiada by pożyczył Ci baterię za Є20000 i obiecaj, że oddasz.

  3) W przypadku starego dizla – olej rzepakowy – będzie się jechało śmierdząco z możliwym uszkodzeniem silnika długodystansowo, ale granicę przektroczysz. Włóż tanią podróbę do litowca. Mają jakąś w ogóle? Gdzie się dostaje naładowane do pełna baterie w razie braku prądu?

  4) Do starego benzyniaka możesz wlać różne mieszanki, w tym sama kiedyś jechałam na denaturacie. Był słaby, ale dojechał (FYI – stary poltek – dobry bo polski!).

  Według twojego myślenia – bo nie można wysłać pliku JPK, czy jak się to dziadostwo zwie, to musi umrzeć cały kraj. Obywatele do tego nie dopuszczą. Kazaliby Ci zapłacić gotówką, nie dostałbyś paragonu, ale byś swój cel osiągnął (towar/paliwo masz).

  Zapłać za ładowanie elektryka gdy stoi infrastruktura. Zapłać CBDC, gdy wycofają gotówkę. Niektórzy ludzie, którzy chcą pozbawić ludzi benzyniaków i dizli i ci którzy nie chcą gotówki i mówią, że gotówka to zło – są głupsi od myszy. 😹 😹 😹

  Zło do triumfu potrzebuje tylko tego, by dobrzy ludzie nic nie robili (i siedzieli w domu przed telewizorem zamiast działać!).

 4. kufel10 24.11.2022 19:42

  Rozumiem, czyli jak braknie benzyny to Polacy mają uruchomić swoje polonezy i zatankować je tymi setkami litrów denaturatu, które ma każdy ukryte np w stodole ? Japrd jak można być tak oderwanym od rzeczywistości, chyba że w bieszczadach mieszkasz i masz typowego fokusa na wtrysku przerobionego na holzgaz z kotłem na pace …..

 5. Katarzyna TG 24.11.2022 20:56

  @Stary Kulas

  Różnica między elektrykiem, nawet naładowanym do pełna, a samochodem spalinowym polega na tym, że elektrykiem przejedzie się 200-300km i koniec jazdy gdy nie ma prądu (szukanie czynnej stacji w warunkach wojennych też raczej proste nie jest) a dizlem przejedzie się nawet 1000 km bez tankowania. Rozumiesz? ELEKTRYK = UWIĄZANIE DO GNIAZDKA Z PRĄDEM.

  @kufel10

  Każdy rozumny człowiek w warunkach wojny raczej dba o to by mu tej benzyny nie brakło. Ale zawsze możesz wierzyć w elektryki. Tak – wierzyć bo to wiara.

 6. X3na 24.11.2022 21:08

  Niestety ludzie nie potrafią myśleć nawet gdy poda mu się przykłady – tak ogłupia telewizor, szczególnie ten państwowy i sojuzowy-ekologiczny.

  Elektryk nie będzie miał zasięgu 200-300 km gdy będzie się pędzić uciekając przed rakietami. Wtedy zasięg spada o połowę. Dlatego po autostradzie / obwodnicy elektryki jadą wolniutko po prawej. To jest jednocześnie uwiązanie do gniazdka z prądem (i sprawną elektrownią) ale też uwiązanie do miejsca oraz inwigilacja – w tych samochodach jest kupa aparatury do inwigilowania a warunki używania Tesli nie pozwalają na wyłączenie przesyłu danych.

 7. Fenix 25.11.2022 07:32

  A przez auto Tesli ma cię jak na talerzu, i nie zapomnij wyrzucić telefony , i usunąć czip z pod skóry. Łączenie rzeczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.