Cała elita polityczna w Brazylii skorumpowana

Opublikowano: 13.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 920

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy brazylijskie społeczeństwo z niepokojem patrzy na gigantyczny skandal korupcyjny. Ogromna afera z dnia na dzień staje się coraz większa i obejmuje liczne partie polityczne.

W 2016 roku, ówczensa prezydent Dilma Rousseff została zawieszona a następnie usunięta z fotela prezydenckiego. Wszystko zaczęło się od oskarżeń w sprawie jej udziału w aferze korupcyjnej. Jej miejsce zajął Michel Temer, który wcześniej sprawował funkcję wiceprezydenta i dopiero wtedy organizacja WikiLeaks ujawniła jego związki z amerykańską agencją CIA.

Gdy nastąpiła zmiana władzy szybko okazało się, że Temer również brał udział w aferach – podobnie jak jego najbliższe otoczenie. Okazuje się, że należałoby wymienić całą elitę polityczną – wszystkich, bez wyjątku.

Sąd Najwyższy nakazał przeprowadzenie śledztwa, którym objęci zostaną szef sztabu prezydenta Temera, były burmistrz miasta Rio de Janeiro, kilku byłych prezydentów Brazylii, ośmiu ministrów w gabinecie Temera – w tym Minister Spraw Zagranicznych, Minister Rolnictwa oraz Minister Handlu; przewodniczący brazylijskiego Senatu oraz Izby Deputowanych, wielu prawodawców a nawet kandydaci do wyborów prezydenckich, które odbędą się w 2018 roku.

Dochodzenie w sprawie firmy budowlanej Odebrecht pozwoliło ujawnić łącznie 108 nazwisk osób, które nielegalnie przyjmowały pieniądze. Firma ta przyznała, że wypłaciła nawet miliard dolarów łapówek brazylijskim partiom politycznym w zamian za korzystne kontrakty rządowe a także przekupywała urzędników koncernu naftowego Petrobas. Oczywiście wszyscy oskarżeni twierdzą, że są niewinni.

W samym centrum wielkiego skandalu korupcyjnego znajduje się obecnie funkcjonujący prezydent Michel Temer, który zapowiedział, że oskarżeni ministrowie będą zawieszani. Problem w tym, że oskarżenia dotyczą również jego i z pewnych powodów nikt nie domaga się aby postąpiono z nim w taki sam sposób jak z Dilmą Rousseff. Temer próbuje przetrwać do końca swojej kadencji, czyli do października 2018 roku.

Na podstawie: Vanews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.