Bytom nie będzie strefą wolną od LGBT

Opublikowano: 21.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 212

Bytom nie będzie kolejnym miastem wolnym od LGBT. Radni miejscy odrzucili petycję o przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodziny, o co wnioskowali działacze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Samorządowa Karta Praw Rodziny została do tej pory przyjęta w 35 miastach i powiatach oraz w jednym województwie (łódzkim). Dokument, który ma być odpowiedzią na promowanie edukacji seksualnej, równych praw i akceptacji dla wszystkich bez względu na orientację seksualną promowany jest kilkanaście organizacji konserwatywnych i katolickich. Jedną z nich jest Instytut Ordo Iuris. W ocenie aktywistów na rzecz równości karta wyklucza wszystkie rodziny odbiegające od „jedynego słusznego” wzorca, ale do tego otwiera drogę do „ograniczenia uprawnień wyspecjalizowanych organizacji walczących z alkoholizmem, przemocą w rodzinie czy narkomanii zakładając, że integralność rodziny jest ważniejsza niż bezpieczeństwo osób doświadczających przemocy”.

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz od początku był niechętny karcie. Tym bardziej, że w petycji od Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin znalazło się stwierdzenie, iż organizacja ta „uważa wprowadzenie w/w projektu uchwały za celowe i niezbędne w dobie rozpasania ideologii LGBT oraz neomarksistowskiej ideologii gender”. Przeciwko przyjęciu karty działali również aktywiści Przedwiośnia i Wiosny. 20 lipca bytomscy radni odrzucili petycję w sprawie przyjęcia dokumentu, zgodnie z rekomendacją włodarza miasta i ekspertyzą prawną.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji uznała, że nie skieruje karty do dalszych prac. „Zależało nam by Bytom pozostał miastem otwartym i serdecznym dla wszystkich jego mieszkańców” – skomentował decyzje miasta jego prezydent.

„Samorządowa Karta Rodzin nie rozwiązuje żadnych problemów społecznych, nie odnosi się do żadnych dokumentów strategicznych na poziomie województw, powiatów czy gmin, lecz jest ideologicznym “Kopiuj-Wklej”, które samorządom próbują narzucić skrajnie prawicowe organizacje z Ordo Iuris na czele. Warto zauważyć, że w ubiegłym miesiącu Sejmik Województwa Śląskiego odmówił przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin na poziomie województwa, uznając, że jej procedowanie może stanowić swoiste obejście prawa” – skomentował sprawę na „Facebooku” poseł Lewicy Maciej Konieczny.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o