Były szef Pentagonu przed sądem

Opublikowano: 26.04.2012 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 529

Dwie Amerykanki wniosły skargę do sądu na byłego amerykańskiego ministra obrony Roberta Gatesa po tym, jak zostały zgwałcone w dwóch prestiżowych szkołach wojskowych.

Kobiety oskarżają byłego ministra obrony i wyższe dowództwo Pentagonu o to, że nie podjęli oni żadnych kroków by zapobiec przestępstwom o charakterze seksualnym.

Pierwszy przypadek dotyczy 20-letniej Leah Marquet, która została wykorzystana seksualnie przez swojego kolegę z wojskowej akademii West Point. W momencie, gdy poskarżyła się władzom uczelni, została ukarana i zmuszona do wynoszenia za gwałciciela śmieci.

Druga ofiara, 22-letnia Anne Kendzior została zmuszona do opuszczenia amerykańskiej wojskowo-morskiej akademii w Annapolis, w której się uczyła.

Powyższe przypadki nie są odosobnione. Tylko w marcu skargi do sądu w związku z przestępstwami o charakterze seksualnym złożyło osiem kobiet, które odbywały służbę w amerykańskiej armii.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Il 26.04.2012 11:48

  Społeczną solidarność z pokrzywdzonymi można zamanifestować w czasie zbiegowiska pod ambasadą usa i przed siedzibami militarystów (przed jednostkami wojskowymi w których przebywają militaryści z usa).

 2. pasanger8 26.04.2012 12:14

  Widać wedle jakiej logiki działają armie. Kobieta dała się zgwałcić?To oznacza ,że jest winna-na pewno była puszczalska. Forest Gump nie bez kozery powiedział :,,Z jakiegoś tajemniczego powodu bardzo pasowałem do armii”.

 3. belfanior 26.04.2012 21:58

  Absolutnie nie usprawiedliwiajac gwaltu zawsze twierdzilem ze kobiety w armii to chory pomysl…

 4. fm 27.04.2012 02:20

  Z tego wynika, że armia to chory pomysł..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.