Były przewodniczący ZG ONZ podejrzany o wzięcie łapówki

Opublikowano: 07.10.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 344

John Ashe, który w 2013 roku przewodniczył Zgromadzeniu Ogólnemu Organizacji Narodów Zjednoczonych jest oskarżony o przyjęcie 1,3 mln dolarów od chińskich biznesmenów.

Według ujawnionych we wtorek dokumentów nowojorskiej prokuratury, były ambasador Antigui brał łapówki między innymi w zamian za ułatwienie budowy w Maku centrum konferencyjnego pod szyldem ONZ. Ng Lap Seng, chiński deweloper, który miał wręczyć mu za to pieniądze, został aresztowany i osadzony w więzieniu w Nowym Jorku w zeszłym miesiącu. Oskarżony jest o przemyt ponad 4,5 mln dolarów gotówki do Stanów Zjednoczonych w ciągu dwóch lat. Zarzuty, które usłyszał Ashe, dotyczą jeszcze czterech innych przypadków przyjęcia łapówek w latach 2011-2014.

Aby ułatwić korumpowanie przewodniczącego założona została fałszywa organizacja pozarządowa. Jak poinformowali amerykańscy śledczy honorowym przewodniczącym NGO był Francis Lorenzo, zastępca przedstawiciela Dominikany przy ONZ. Co miesiąc miał otrzymywać z tego tytułu 20 tys. dolarów.

Były przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego wydał pieniądze między innymi na zegarki marki Rolex, samochód BMW, szyte na miarę garnitury i boisko do koszykówki w swoim domu.

Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Ban Ki-moon poinformował, że jest zszokowany i głęboko zaniepokojony zarzutami korupcyjnymi skierowanymi wobec Ashe.

Autorstwo: MZ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o